Saat Yükleniyor...
HEP BARIŞ MANÇO’YLA
Tarih : 2016.02.07  16:31:25
Alanya Hamdullah Emin Paşa Üniversitesi (AHEP) öğrencileri Barış Manço’yu andı.

Alanya Hamdullah Emin Paşa Üniversitesi (AHEP) öğrencileri Barış Manço’yu andı. Geçen sene benzer bir program hazırlayan öğrenciler, gördükleri ilgiden çok etkilendiklerini dile getirerek bunu geleneksel hale getirmeye karar verdiklerini söylediler.

Program açılışında konuşan Rektör Prof. Dr. Erol Sayın “Barış Manço’nun programlarını her pazar biz de çok izledik, evimizde albümleri çok çalındı. Salona baktığım zaman 7’den 77’ye herkesi görebiliyorum. Ama 7’ler daha çok galiba, 77 ‘ye yaklaşan sadece bizler varız, ama sizlerin arasında kendimizi 7 gibi hissediyoruz. Barış Manço’nun çocuklar ve gençlere insan sevgisi, hayvan sevgisi, çevre duyarlılığı aşılama ilkesi üniversitemiz ilkeleri arasında olduğu için bu program bizim için çok değerli ve her sene tekrarlanmasını planlıyoruz. Emeği geçen herkese çok teşekkür ederim “ dedi.

Barış Manço Koleji kurucu temsilcisi Ahmet Ünal ise Alanya HEP Üniversitesi öğrencilerine teşekkür ederek Barış Abi’nin değerlerini ve mesajlarını sonsuza kadar yaşatmak hepimizin görevi diyerek teşekkür plaketi verdi.

Programa katılamadığı için üzüntülerini dile getiren Batıkan Manço da öğrencilere teşekkür videosu gönderdi. Arkasından İzzet Öz ve Erkmen Sağlam’ın Barış Manço’yu anlattığı videolar gösterildi.

Barış Manço’yu anlatan kısa bir program sonrası öğrencilerin oluşturduğu müzik grubu konser sergiledi. Herkesin yer yer duygulanıp ağladığı, yer yer neşeyle dans ederek şarkılara eşlik ettiği konser sonrası grup büyük beğeni aldı.

Program sonunda öğrencilere sertifika veren Kültür ve Tanıtım Vk. Şebnem Köseoğlu “ Öğrenciler gece gündüz çalışarak hem konser için hem organizasyon için ciddi bir emek verdiler. “ diyerek teşekkür etti.

Öğrenciler katılımın bu kadar yüksek olmasından dolayı hem kendi adlarına, hem de Barış Manço adına çok duygulandıklarını dile getirirken, katılımcılara teşekkür ettiler.

 

Ahmet ÜNal

 

Alanya Kültür
YAZARLAR
Mustafa Çakar
Yazıyorum yazıyorum yazdım
HAFTANIN ÇOK OKUNANLARI
ANKET
Yeni Tasarımımızı Nasıl Buldunuz ?
İyi
İdare Eder
Kötü
  
FOTO GALERİ
VİDEOLAR
Copyright © 2004.Alanya Haber   | "İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır."
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapar, Sitemizdeki yazı , resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.
Kum Sanatı
Alanya Rehber
Alanya Emlak