Saat Yükleniyor...
MEDENİYET ÖNCÜLERİMİZ KONFERANSI
Tarih : 2016.03.11  14:05:56
Milli Gazete yazarı, Yedi İklim Dergisi genel yayın yönetmeni ve yedi güzel adamın dava arkadaşlarından Ali Haydar HAKSAL, 10/03/2016 Perşembe günü

Medeniyet Öncülerimiz Konferansı

 

Milli Gazete yazarı, Yedi İklim Dergisi genel yayın yönetmeni ve yedi güzel adamın dava arkadaşlarından Ali Haydar HAKSAL, 10/03/2016 Perşembe günü saat 19:30`da Alanya Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonunda “Medeniyet Öncülerimiz” başlıklı bir konferans verdi. Eğitimciler Birliği Sendikası`nın (Eğitim Bir Sen) düzenlediği konferansa Alanya Kaymakamı Hasan Tanrıseven, Gazipaşa İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Aktaş, Eğitim Bir Sen Antalya Şube Başkan Vekili Mehmet Merdun başta olmak üzere birçok sivil toplum örgütünün temsilcisi katıldı.

 

Peygamber Efendimizin şairi Hassan bin Sabit`ten bahsederek konuşmasına başlayan Ali Haydar Haksal, Medeniyet dünyamızın kısa bir özetini yaptıktan sonra özellikle Tanzimat sonrası şair ve düşünürleri etrafında konuşmasını sürdürdü. Haksal; Sebilürreşat, Sırat-ı Müstakim, Büyük Doğu, Diriliş, Mavera ve Edebiyat dergilerine ve bu dergiler etrafında oluşan tefekkür ve aksiyon hareketlerine dikkat çekerek; yerli düşüncenin temsilcilerinden Mehmet Akif Ersoy, Necip Fazıl Kısakürek, Sezai Karakoç, Cahit Zarifoğlu, Mehmet Akif İnan, Alaaddin Özdenören, Rasim Özdenören ve Erdem Beyazıt gibi öncüleri kendine has üslubuyla anlattı.

 

Haksal, konferans sonrasında kitaplarını imzaladı.

Sivil Toplum
YAZARLAR
Mustafa Çakar
Yazıyorum yazıyorum yazdım
HAFTANIN ÇOK OKUNANLARI
ANKET
Yeni Tasarımımızı Nasıl Buldunuz ?
İyi
İdare Eder
Kötü
  
FOTO GALERİ
VİDEOLAR
Copyright © 2004.Alanya Haber   | "İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır."
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapar, Sitemizdeki yazı , resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.
Kum Sanatı
Alanya Rehber
Alanya Emlak