Saat Yükleniyor...
Mahalle Muhtarları İle Güvenlik Toplantısı
Tarih : 2016.03.16  13:50:07
İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığı koordinesinde, Mahalle Muhtarlarına yönelik “Terör olaylarına müdahale şekli, şüpheli paket ve alınması gereken tedbirler” konulu eğitim toplantısı yapıldı.

Alanya Kaymakamlığının talimatı doğrultusunda İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığı koordinesinde, Mahalle Muhtarlarına yönelik “Terör olaylarına müdahale şekli, şüpheli paket ve alınması gereken tedbirler” konulu eğitim toplantısı yapıldı.
Yeni turizm sezonu öncesinde Alanya’da faaliyet gösteren tur operatörleri, tur rehberleri ile birlikte sektörün diğer temsilcilerine yönelik düzenlenen eğitim toplantısının ardından, Alanya Milli Eğitim Müdürlüğü Toplantı Salonunda, Mahalle Muhtarlarına da “Terörle Mücadele” kapsamında eğitim verildi.
Alanya İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Alanya İlçe Jandarma Komutanlığınca Mahalle Muhtarlarına yönelik düzenlenen Terörle Mücadele eğitim toplantısında, terör guruplarının amaçları anlatıldı. Eğitimde suç ve suçlularla mücadele yöntemleri anlatılarak 112, 155 ve 156 gibi ihbar hatlarının verimli bir şekilde kullanılması ve doğru bilgilendirmenin faydalı olacağı ifade edildi. Eğitimde terör olaylarına müdahale şekli, şüpheli paket ve alınması gereken tedbirler anlatılarak, terörün amacının halkı yıldırmak, korkutmak ve sindirmek olduğu belirtildi. Terör olayları ile ilgili eğitimlerin turizmciler, sivil toplum kuruluşları ve özel güvenlik birimlerine yönelik devam edeceği belirtildi.

Alanya Asayiş
YAZARLAR
Mustafa Çakar
Yazıyorum yazıyorum yazdım
HAFTANIN ÇOK OKUNANLARI
ANKET
Yeni Tasarımımızı Nasıl Buldunuz ?
İyi
İdare Eder
Kötü
  
FOTO GALERİ
VİDEOLAR
Copyright © 2004.Alanya Haber   | "İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır."
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapar, Sitemizdeki yazı , resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.
Kum Sanatı
Alanya Rehber
Alanya Emlak