Saat Yükleniyor...
Başarılı Olmanın Sırları Anlatıldı
Tarih : 2016.11.22  13:57:04
Özlem Özcan Sezer’in konuşmacı olarak yer aldığı seminere çok sayıda kişi katıldı.

Özlem Özcan Sezer’in konuşmacı olarak yer aldığı seminere çok sayıda kişi katıldı.
‘Başarı nedir?’ sorusuyla seminere başlayan Sezer, başarıyı şu şekilde açıkladı: “İstediğiniz işi yapmak, istediğiniz ilişkiyi yaşamak, sağlığınızı korumak, kendinize vakit ayırmak, dengeli hayat yaşamak, huzurlu ve mutlu olmak, hayallerinizi gerçekleştirmek, insanlar tarafından sevilen ve saygı duyulan bir kişi olmak, hayata ve kendinize değer katmış bir hayat yaşamak.”

Bernard Shaw’ın başarı üzerine söylediği “Bu dünyada başarıya ulaşan insanlar istedikleri şartları yakalayan insanlardır. Eğer onları bulamazlarsa, kendileri yaparlar” sözünü katılımcılara aktaran Sezer, “Hedefimiz ne olursa olsun, ona ulaşabilmek başarıdır” dedi.

Başarıyı engelleyen sebepleri de açıklayan Sezer, “Kendine inancın olmaması, negatif zihinsel tutum, başarısızlığı düşünmek, ne istediğini bilmemek, aynı anda iki ya da üç hedefi istemek, hedefe kitlenememek, gelişime kapalı olmak, bedel ödemek istememek, motivasyon eksikliği, deneyimlerinden sonuç çıkartmamak, başkalarının başarılarını kıskanmak, başkalarının görüşlerini önemsemek, başkalarının kendisi hakkında karar vermesine izin vermek, zayıf yönlerine odaklanmak, iletişimin ve ilişkilerin zayıf olması gibi sebepler başarıyı engelleyen en önemli sebeplerdir” dedi.

‘Ne istediğini bilmek, neden istediğini bilmek, nereye ulaşacağını bilmek, nasıl yapacağını bilmek, nerede olduğunu bilmek’ maddeleriyle başarının temelini açıklayan Sezer, katılımcılara başarı konusunda detaylı bilgi verdi.

Alanya Ekonomi
YAZARLAR
Mustafa Çakar
Yazıyorum yazıyorum yazdım
HAFTANIN ÇOK OKUNANLARI
ANKET
Yeni Tasarımımızı Nasıl Buldunuz ?
İyi
İdare Eder
Kötü
  
FOTO GALERİ
VİDEOLAR
Copyright © 2004.Alanya Haber   | "İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır."
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapar, Sitemizdeki yazı , resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.
Kum Sanatı
Alanya Rehber
Alanya Emlak