Saat Yükleniyor...
Turizme üniversite katkısı
Tarih : 2016.12.05  11:24:03
Alanya’da Turizm Araştırma Merkezi kurularak daha fazla bilimsel veriye ulaşılacak.

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) Rektörü Prof.Dr.Ahmet Pınarbaşı, rektör yardımcıları Prof.Dr.Fatih Gültekin ve Prof.Dr.Hasan Güneş ile birlikte Alanya Turistik İşletmeciler Derneği’ni (ALTİD) ziyaret etti. Yapılan ziyarette Alanya’ya gelen net turist sayısı ve profilinin bilimsel araştırmalarla ortaya konması planlandı.

“ALAN ÇALIŞMALARI YAPILACAK”

ALTİD’in şehir için önemli bir sivil toplum kuruluşu, üniversite için ise değerli bir paydaş olduğunu söyleyen Rektör Pınarbaşı, ortak projeler üretileceğini dile getirdi. Birlikte önemli işlere imza atacaklarını söyleyen Pınarbaşı, “Yapacağımız alan çalışmalarıyla turistin beklentilerinin ne olduğunu ortaya koyarken bir yandan da eksiklerimizi belirleyeceğiz. Turizm araştırma merkezi kurarak daha fazla bilimsel veriye ulaşacağız” dedi.

“TANITIM STRATEJİLERİ BELİRLENECEK”

Acenteler üzerinden rakamlara ulaşılarak belirlenecek olan turist profil röntgeninin çıkarılmasının ve akademik dille ifade edilmesinin sürdürülebilir turizm açısından önemli olacağının altını çizen ALTİD Başkanı ve Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Yönetim Kurulu Üyesi Burhan Sili, “Elde edilen verilerin bilimsel analizi sonucunda genel anlamda ve tesis bazında geleceğe yönelik hangi pazara, hangi turist profiline ağırlık vereceğimiz ortaya çıkacak. Yaptığımız tanıtım çalışmalarında da ülkelere göre tanıtım stratejileri belirleyeceğiz” dedi.

Alanya Turizm
YAZARLAR
Mustafa Çakar
Yazıyorum yazıyorum yazdım
HAFTANIN ÇOK OKUNANLARI
ANKET
Yeni Tasarımımızı Nasıl Buldunuz ?
İyi
İdare Eder
Kötü
  
FOTO GALERİ
VİDEOLAR
Copyright © 2004.Alanya Haber   | "İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır."
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapar, Sitemizdeki yazı , resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.
Kum Sanatı
Alanya Rehber
Alanya Emlak