Saat Yükleniyor...
Ahep’li Gönüllüler Durmak Bilmiyor
Tarih : 2016.12.06  12:08:42
Son yıllarda Gönüllülük faaliyetleriyle sık sık adından söz ettiren Alanya Hamdullah Emin Paşa Üniversitesi (AHEP), Dünya Gönüllüler Günü ve Dünya Engelliler Günü ile ilgili yapılan faaliyetlere yoğun bir katılım gösterdi.

Gönüllü Etkinliklerde Boy Gösterdiler

İlk olarak 3 Aralık Dünya Engelliler Günü için gerçekleşen etkinliklere katılan Alanya HEP Üniversitesi akademisyenleri ve öğrencileri faaliyetlere katılan özellikle engelli çocuk ve gençlerin güzel bir gün geçirmeleri için yakından ilgilendiler.

Bu sene 4 Aralık 2016 tarihinde 7.si gerçekleştirilen Alanya Noel Pazarı’nda Alanya HEP Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü öğrencileri Alanya HEP Üniversitesi mutfak dersleri öğretim elemanı olan ve geçtiğimiz yıl ülkemizi Avrupa`da Bocuse D`or yarışmasında temsil eden ünlü şef Mutlu Şevket Yılmaz danışmanlığında “Alanya Avokadosu” kullanarak çeşitli tarifler hazırladılar. TC Alanya Kaymakamlığı, Alanya Belediyesi, Alanya Turizm İşletmecileri Derneği ve Alanya İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü destekleriyle katıldıkları Noel Pazarı etkinliğinde öğrenciler tarafından hazırlanan tariflerle Alanya Avokadosu kullanılarak sunulan özel ürünler katılımcıların yoğun ilgisini çekti.  Geçtiğimiz yıl ilk kez yine öğrencilerin hazırladıkları tariflerle katılan öğrencilerimiz kazandıkları gelirleri Alanya Huzur Evi’nin çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak adına yaptıkları ziyaret kapsamında kullanmışlardı.

Geçtiğimiz yıl Gönüllü Topluluğu başkanı olarak görev alan  Gastronomi ve Mutfak Sanatları öğrencisi Berke Sivri gönüllülük faaliyetlerinin önemine değinmek için yaptığı açıklamada: “Sosyal sorumluluk bilincini oluşturma ve Gönüllü çalışmaların önemini göstermek için her yıl 5 Aralık’ta kutlanan Dünya Gönüllüler Günü biz Alanya HEP Üniversitesi öğrencileri açısından da önemli bir değere sahip. Üniversitemizin ve yerel kaynakların destekleriyle geçtiğimiz yıl yürüttüğümüz sosyal sorumluluk projeleri bizlerin her zaman mutlu ve topluma yararlı hissetmesini sağladı. Problemlerin, eksikliklerin, engellerin üstesinden birlik olarak gelinebileceğinin farkında olan bizler, güldürdüğümüz bir çocuk yüzünün bize verdiği başarı hissini ve yüreklerimizde bıraktığı izleri gururla taşımaya devam ettik, edeceğiz. Bu haklı gururu yaşamanız, gülen gözler görmeniz, geleceğe ışık olacak nesillere küçük de olsa faydalı olmanız ve Gönüllü kalmanız dileğiyle.” Dedi.

Sivil Toplum
YAZARLAR
Mustafa Çakar
Yazıyorum yazıyorum yazdım
HAFTANIN ÇOK OKUNANLARI
ANKET
Yeni Tasarımımızı Nasıl Buldunuz ?
İyi
İdare Eder
Kötü
  
FOTO GALERİ
VİDEOLAR
Copyright © 2004.Alanya Haber   | "İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır."
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapar, Sitemizdeki yazı , resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.
Kum Sanatı
Alanya Rehber
Alanya Emlak