Saat Yükleniyor...
Maraton 25-26 Mart tarihlerinde başlıyor
Tarih : 2017.01.02  12:40:10
Gelenekten geleceğe zorlu ama her anı keyif ve adrenalin dolu uluslararası bir spor organizasyonu olan Alanya Ultra Maratonu 25-26 Mart tarihlerinde başlıyor.

Alanya Belediyesi’nin destekleri ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü’nde atletizm antrenörü ve milli sporcu Ahmet Arslan tarafından düzenlenen maraton; ITRA ( International Trail Running Assocation-Uluslararası Patika Koşuları Birliği) tarafından onaylandı ve bu alanda uluslararası marka organizasyonlar arasına girdi.

 

ITRA onaylı parkurlarda koşan sporcular bu yarışlardan puan topluyor ve eleme ile girilebilen yarışlara katılmak için puanlarını yükseltmeyi amaçlıyorlar. Alanya Rıhtım Meydanı- Alanya Kalesi-Toros Dağları’nda gerçekleşecek olan maraton yerli ve yabancı birçok sporcunun yarıştığı önemli organizasyonlardan birisi olacak. En uzun etap olan 64 km Alanya Ultra Maraton’a ek olarak, 42 km’lik Taurus Dağ Maratonu, 20 km’lik Keykubat Dağ Koşusu, 5 km’lik Alaiye Halk Koşusu ve 3 km’lik bayrak takım yarışı etapları yer almaktadır.

Bilgi için: www.alanyaultra.com

Alanya Spor
YAZARLAR
Mustafa Çakar
Yazıyorum yazıyorum yazdım
HAFTANIN ÇOK OKUNANLARI
ANKET
Yeni Tasarımımızı Nasıl Buldunuz ?
İyi
İdare Eder
Kötü
  
FOTO GALERİ
VİDEOLAR
Copyright © 2004.Alanya Haber   | "İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır."
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapar, Sitemizdeki yazı , resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.
Kum Sanatı
Alanya Rehber
Alanya Emlak