Saat Yükleniyor...
Ekonomi tehdit değil hukuk bekliyor
Tarih : 2017.01.19  16:26:46
Budak:“Cumhurbaşkanı İş Dünyasını Tehdidi Bırakmalı” “Düne Kadar Hesaplarında 200 Bin Dolar Olan Cumhurbaşkanı, Şimdi İnsanları Vatana İhanetle Suçluyor” “Cumhurbaşkanı Hal Yasası’ndaki İmzasını Unutmuş”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Çetin Osman Budak, Türkiye’de serbest piyasa ekonomisinin yerini “tehdit-talimat ekonomisi”nin aldığını belirterek, “Cumhurbaşkanı bir reel sektörü, bir finans sektörünü tehdit ediyor. Sebze meyve fiyatlarından yakınıyor. Düne kadar hesaplarında 200 bin dolar tutan Cumhurbaşkanı, şimdi insanları vatana ihanetle suçluyor. Bu ülkeyi 14 yıldır kim yönetiyor? Ekonomi güvenle yürür. Cumhurbaşkanı iş dünyasını tehdit etmeyi bırakıp, ülkenin huzuruna hizmet etmeli” dedi.

            CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak, yaptığı yazılı açıklamada, OHAL uygulamaları ve Cumhurbaşkanı’nın açıklamalarıyla, iş dünyası üzerinde ağır bir baskı oluşturulduğunu kaydetti. Cumhurbaşkanı’nın geçen günlerde “yatırımlarını erteleyenler, ekonomimize saldıranlarla aynı saftadır” diyerek reel sektörü, dün de “girişimciye ve yatırımcıya kredi musluklarını açmayan karşısında bizi bulacaktır” diyerek de finans sektörüne gözdağı verdiğine dikkat çeken Budak, “14 yıllık AKP hükümetleri döneminde ekonominin yapısal sorunlarını çözümü konusunda hiçbir adım atılmadı. Her dalgalanma da ekonomi olumsuz etkileniyor. Bugün de AKP’nin iç ve dış politikadaki büyük hataları nedeniyle ekonomi bir darboğazda. Cumhurbaşkanı ve Hükümet, kendi sorumluluklarını, düşmanlar yaratarak, kurumları suçlayarak gizlemeye çalışıyor. Bugün ekonomi darboğazda ise bunun sorumlusu 14 yıldır ülkeyi yönetenlerdir” dedi.

            Ekonominin tehdit ve talimatla değil güvenle yürüyeceğini kaydeden Budak, bunun yolunun da hukuk ve demokrasinin egemen kılınmasından geçtiğini kaydetti Budak, “Serbest piyasanın yerini tehdit ve talimatlar aldı. Bir gün reel sektöre, bir gün finans sektörüne gözdağı veriliyor. Daha düne kadar hesaplarında 200 bin dolar tuttuğu bilinen Cumhurbaşkanı, şimdi insanları vatana ihanetle, teröristlikle suçluyor. İş dünyası ağır bir baskı altında sesini çıkaramıyor. Yatırım için, istihdam için öncelikle hukuk olacak, huzur olacak. Tam tersine hukuku alt üst edecek, kutuplaşmayı, ayrışmayı derinleştirecek bir Anayasa değişikliği Türkiye’ye dayatılıyor. Rejim değişikliğiyle Türkiye’nin geleceği karartılıyor. Böyle bir belirsizlik ortamında kim nasıl yatırım yapacak. Cumhurbaşkanı’na düşen kurumları, iş dünyasını tehdit etmek değil, ülkenin huzuruna katkı yapmaktır” diye konuştu.

HÜKÜMET ŞİKAYET MAKAMI DEĞİL

            Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sebze fiyatlarıyla ilgili eleştirilerine de tepki gösteren Budak, “Cumhurbaşkanı, 14 yıldır bu ülkeyi kendisinin yönettiğini unutmuş görünüyor. Hal Yasası’ndaki imzasını unutmuş görünüyor. Üretici yıllardır perişan, emeğinin karşılığını alamıyor. Tüketici de yüksek fiyattan şikayetçi. Peki bunu çözecek olan kim? Bu ülkede hükümet niye var? Yetki hükümettedir. Çözmesi gereken de hükümettir. Hükümet şikayet değil çözüm yeridir” dedi. 

Gündem
YAZARLAR
Mustafa Çakar
Yazıyorum yazıyorum yazdım
HAFTANIN ÇOK OKUNANLARI
ANKET
Yeni Tasarımımızı Nasıl Buldunuz ?
İyi
İdare Eder
Kötü
  
FOTO GALERİ
VİDEOLAR
Copyright © 2004.Alanya Haber   | "İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır."
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapar, Sitemizdeki yazı , resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.
Kum Sanatı
Alanya Rehber
Alanya Emlak