Saat Yükleniyor...
Temel betonu döküldü
Tarih : 2017.01.19  16:28:22
Teleferik projesi’nde alt istasyon temel betonu döküldü

Damlataş Sosyal Tesisi, Alanya Kalesi ve Ehmedek Kapısı arasında inşaatına başlanan Teleferik Projesi’nde alt istasyon temel betonu ile 1. ve 2. direklerin temel betonu döküldü. 3.ve 4. direklerin ise elle kazı işlemi tamamlandı. 5. Direk ve üst istasyonun bulunduğu alanda ise çalışma devam ediyor.

Teleferiği en kısa zamanda tamamlayıp, hizmete açmayı hedeflediklerini belirten Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel şu bilgileri verdi; “Alanya Kalesi’nin trafik ulaşım ağını büyük ölçüde rahatlatacak ve Alanya’ya artı değer katacak teleferiği bir an önce hizmete açabilmek için yoğun bir çalışma yürütüyoruz. 2 istasyonlu inşaat alanımızda şu an alt istasyon ile 1.ve 2. direğin temel betonu döküldü. 3.ve 4. direğin elle temel kazma işi tamamlandı. Beton için hazırlanıyor. 5. Direk ve üst istasyon için çalışmalar sürdürülüyor. En kısa sürede direklerin montaj çalışmalarına geçmeyi amaçlıyoruz.”

Alanya Haber
YAZARLAR
Mustafa Çakar
Yazıyorum yazıyorum yazdım
HAFTANIN ÇOK OKUNANLARI
ANKET
Yeni Tasarımımızı Nasıl Buldunuz ?
İyi
İdare Eder
Kötü
  
FOTO GALERİ
VİDEOLAR
Copyright © 2004.Alanya Haber   | "İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır."
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapar, Sitemizdeki yazı , resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.
Kum Sanatı
Alanya Rehber
Alanya Emlak