Saat Yükleniyor...
ESNAFIMIZ GELECEĞE GÜVENLE BAKACAK
Tarih : 2015.05.27  23:44:41
Milliyetçi Hareket Partisi Antalya Milletvekili adayları Dr. Adem Uslu ve Turgut Bucak Antalya eski sanayi esnafını ziyaret ederek sorunlarını dinledi

Milliyetçi Hareket Partisi Antalya Milletvekili adayları Dr. Adem Uslu ve Turgut Bucak Antalya eski sanayi esnafını ziyaret ederek sorunlarını dinledi. Ekonomik kalkınma üzerine hazırlanan seçim beyannamesinde küçük ve orta ölçekli esnafın geliştirilmesi üzerine hazırlık yaptıklarını belirten Milliyetçi Hareket Partisi Antalya Milletvekili adayı Dr. Adem Uslu; Esnaf ve sanatkârların geçmiş hizmetlerine borçlanma hakkı vererek geleceğe güvenle bakmasını sağlayacaklarını dile getirdi.

 

ESNAFA BORÇLANMA HAKKI SAĞLAYACAĞIZ…


AKP döneminde küçük esnafın borç batağına saplandığını dile getiren Milliyetçi Hareket Partisi Antalya Milletvekili adayı Dr. Adem Uslu “Esnaf ve sanatkârların geçmiş hizmetlerine borçlanma hakkı vererek küçük esnafımızın geleceğe güvenle bakmasını sağlayacağız.  Esnaf ve sanatkârın krediye erişimini engelleyen teminat sorunu tamamen ortadan kaldırarak büyümesini yatırım yapıp üretim yapmasının önünü açacağız. Esnafımızın gelirinin vergilendirilmesinde asgari geçim indirimi uygulayacağız. Esnaf ve sanatkârlarımızın hastalık ve ayakta tedavi süresinde geçici iş göremezlik ödeneği almasını sağlayacağız. Esnaf ve sanatkârın emekli aylıklarından sosyal güvenlik destek primi kestirmeyeceğiz. Esnaf ve sanatkârı, borç ve yüksek faiz sarmalının neden olduğu yoksulluk tuzağından kurtarmak amacıyla finansal borçların yeniden yapılandırılması için “Borç Sarmalından Çıkış Projesi” uygulayacağız. Bu uygulama ile esnaf ve sanatkârın birikmiş borçlarında önemli ölçüde azalma sağlamış olacak ve tekrar borç tuzağına düşmesinin önüne geçeceğiz.” dedi.

 

ÜRETİM VER İSTİHDAMI ARTIRACAĞIZ…


Küçük esnafa sahip çıkarak üretim ve istihdamı artıracaklarını belirten Milliyetçi Hareket Partisi Antalya Milletvekili adayı Turgut Bucak  “Küçük sanayi esnafını destekleyerek yatırım yapılmasının önünü küçük esnafa sahip çıkarak yapacağız. Böylece üretim ve istihdamını artıracağız. Bu üretim artışı sırasında ise çıraklık eğitimi çeşitli araçlarla teşvik edecek, nitelikli insan gücüne dönük eğitim-sanayi işbirliğini sağlayacağız. Küçük sanayi sitelerinde alt yapı, ulaşım, haberleşme, sağlık, eğitim, depolama, pazarlama gibi hususlar çağdaş bir anlayışla düzenleyeceğiz.  Meslek okulları ile sanayi arasındaki akışkanlığın artırılmasını sağlayarak eğitim sistemi ile istihdam piyasasının uyumlu hale getireceğiz. Bu amaçla üniversite ve sanayi işbirliğini geliştirecek bir mekanizmanın oluşturup, yerel ihtiyaçları ve mevcut potansiyeli dikkate alan bölümlerin üniversiteler bünyesinde açılmasını, meslekî eğitimin kalitesinin artırarak meslek liseleri ile sanayi ve KOBİ’ler arasında da bağ kuracak bir yapı oluşturacağız. “dedi.

Alanya Siyaset
YAZARLAR
Mustafa Çakar
Yazıyorum yazıyorum yazdım
HAFTANIN ÇOK OKUNANLARI
ANKET
Yeni Tasarımımızı Nasıl Buldunuz ?
İyi
İdare Eder
Kötü
  
FOTO GALERİ
VİDEOLAR
Copyright © 2004.Alanya Haber   | "İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır."
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapar, Sitemizdeki yazı , resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.
Kum Sanatı
Alanya Rehber
Alanya Emlak