Alanya Haber Yatırımcı Arıyor. Alanya Haber Sitesi http://www.alanyahaber.com haber sitemizi satın almak istiyorsanız mustafa@alanyanet.com veya 0 5345427277 telefon numaralarından bize ulaşabilirsiniz Unutmayın ! İnternet En hızlı geri dönüşüm sağlayan yatırımdır ! Projeniz sağlam bir isimle değerine değer katacaktır

Candan Erçetin konserine yoğun ilgi

Festival kapsamında belediye binasının arkasına kurulan sahneye ilk olarak Dj Emrah Karaduman çıktı. Karaduman performansına, Aleyna Tilki ile yaptıkları ‘Cevapsız Çınlama’ isimli şarkısıyla başladı. Karaduman’ın ardından sahneye Candan Erçetin çıktı
Candan Erçetin konserine yoğun ilgi

SU KABAĞINDAN PORTRE HEDİYE EDİLDİ 


Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, sanatçı Erçetin’e üzerinde portesi olan sukabağı, aynı zamanda Alanya Turizm Sanat Festivali’nin de simgesi olan ve Alanya Arkeoloji Müzesi’nde sergilenen Sevgi Taşı’nın minyatürünü hediye etti. Kendisinin de arkeoloji eğitimi aldığını belirten Candan Erçetin öğrencilik yıllarında arkeoloji çalışmaları için Antalya, Kemer ve Alanya’ya birçok kez geldiğini, öğrencilik yıllarının ardından uzun süre gelmediğini ve bugün tekrar Alanya’ya hayran kaldığını söyledi.

FESTİVAL O ANLAR RESİM GALERİ

ENGELLİ HAYRANLARINA İŞARET DİLİYLE ŞARKI SÖYLEDİ 
Hediyelerin ardından sahneye gelen Radyo D’nin sunucusu Sema Eryiğit Emek, Alanya’da bir sosyal bir proje kapsamında Candan Erçetin ile tanışmak isteyen bir kız ve bir engelli erkek çocuğu sahneye getirerek Candan Erçetin’le tanıştırdı. Konseri engelli bireylerin de dinlediğini öğrenen Erçetin, 1997 yılında seslendirdiği ve klibinde işaret dili ile söylediği Onlar Yanlış Biliyor isimli parçasını sahneye gelen işaret dili eğitmenleriyle beraber seslendirdi.

BU FESTİVAL KAÇMAZ
Festivalin açılış konserini Türkiye’nin en gözde sanatçılarından Candan Erçetin verdi. Sırada ise ZARA ve Mustafa Ceceli var. 21 Mayıs saat 22.00’da yine Belediye Binası arkasındaki konser alanında ZARA, 22 Mayıs’ta da Mustafa Ceceli sahne alacak

BAŞKAN STANTLARI GEZGİ

Turizm ve Sanat Festivali’nin ikinci gününde rıhtım bölgesindeki stantları gezen Belediye Başkanı Yücel’e, vatandaşlar büyük ilgi gösterdi. Stantları tek tek ziyaret ederek vatandaşların görüşlerini alan Başkan Yücel, festival alanını baştan sona gezerek ziyaretçilerle de sohbet etti.

KÜLTÜR VE SANAT STANTLARI GÖZ KAMAŞTIRDI
90 standın yeraldığı 17. Alanya Uluslararası Turizm ve Sanat Festivali göz kamaştırdı. Stantların dizaynı, sergilenen ürünlerin çeşitliliği ve ziyaretçilere sunumlar vatandaşlardan tam not aldı. Yemek ve sanat stantlarında bir birinden farklı yöresel değerler görücüye çıktı. Ayrıca Alanya Belediyesince açılan kurslarda eğitim gören kursiyerlerin hazırladığı ipek kozasından çiçekler, muz lifinden ürünler ve el nakışları daha nice nice kültürel değer açılan stantlarda halkın beğenisine sunuldu. 

“HUZURLU VE EĞLENCELİ ORTAM İÇİN TEŞEKKÜR EDERİZ”
Rıhtım bölgesindeki sergileri ve yöresel yemek stantlarını gezerken vatandaşlarla da sık sık sohbet eden Başkan Yücel, büyük övgüler aldı. Festivalin her yıl daha da güzel olduğunu söyleyen ziyaretçiler, Başkan Yücel’e, huzurlu ve eğlenceli bir ortam sunduğu için teşekkür ettiler.

Yorumlar

Yorum yazabilmek için giriş yapın. Henüz kayıt olmadıysanız yeni hesap oluşturun.
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap!