Alanya Haber Yatırımcı Arıyor. Alanya Haber Sitesi http://www.alanyahaber.com haber sitemizi satın almak istiyorsanız mustafa@alanyanet.com veya 0 5345427277 telefon numaralarından bize ulaşabilirsiniz Unutmayın ! İnternet En hızlı geri dönüşüm sağlayan yatırımdır ! Projeniz sağlam bir isimle değerine değer katacaktır

Engelli, Yaşlı Bakıma Muhtaç Alanyalılara Müjde

Sosyal Sorumluluk projeleri çerçevesinde Alanya belediyesinden konut temizlik hizmeti
Engelli, Yaşlı  Bakıma Muhtaç Alanyalılara Müjde

ALANYA BELEDİYESİNDEN KONUT TEMİZLİK HİZMETİ

Alanya Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, engelli ve yaşlı vatandaşların evlerini temizlemek için konut temizlik ekibi kurdu. Kurulan özel ekipte bir kuaför ile temizlik hizmetini yapan dört görevli bayan personel bulunuyor.

 

Alanya Belediyesi sosyal belediyecilik anlamında yaptığı hizmet ve yatırımlar ile örnek belediyeler arasında yer alıyor. Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından kurulan konut temizlik ekibinde bir kuaför ve dört bayan personel bulunuyor. Sadece evinde temizlik yapabilecek kimsesi olmayan engelli, yaşlı ve bakıma muhtaç vatandaşlara hizmet vermeye başlayan konut temizlik ekibi, belediye sosyal işler müdürlüğü tarafından tespit edilen evlerin temizliğini yapacak. Ekipte yer alan bir kuaför ise yatalak hastaların saç kesim ve bakımlarını yerinde gerçekleştiriyor.

 

ENGELLİ VE BAKIMA MUHTAÇ VATANDAŞLARIMIZIN YANINDAYIZ

Alanya Belediyesi olarak engellilere ve bakıma muhtaç vatandaşlara buna benzer bir çok hizmetlerinin bulunduğunu belirten Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, ‘’Engelsiz Kent Alanya için çalışıyoruz. Projelerimiz ve hizmetlerimiz de bu doğrultuda. Bu yeni uygulamamız ile artık engelli ve bakıma muhtaç vatandaşlarımızın temizlik ve diğer ihtiyaçlarını evlerinde gidereceğiz.’’ dedi.

 

Proje kapsamında ayda yaklaşık 80 hanede temizlik sunulabilecek. Ayrıca temizliği sağlanan hanelere ramazan ayı boyunca iftar yemekleri de belediye ekiplerince ulaştırılmakta.

Yorumlar

Yorum yazabilmek için giriş yapın. Henüz kayıt olmadıysanız yeni hesap oluşturun.
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap!