Alanya Haber Yatırımcı Arıyor. Alanya Haber Sitesi http://www.alanyahaber.com haber sitemizi satın almak istiyorsanız mustafa@alanyanet.com veya 0 5345427277 telefon numaralarından bize ulaşabilirsiniz Unutmayın ! İnternet En hızlı geri dönüşüm sağlayan yatırımdır ! Projeniz sağlam bir isimle değerine değer katacaktır

Tavşandamı yolu’nda sona yaklaşıldı

Yol tamamlanınca, yaylalar arasındaki ulaşımı sağlayan mevcut yol 10 km daha kısalacak. Yayla yollarındaki trafik yoğunluğu azalacak; vatandaşlarımız hem zamandan hem de yakıttan tasarruf edecek” dedi.
Tavşandamı yolu’nda sona yaklaşıldı

BAŞKAN YÜCEL, “10 KM DAHA KISALACAK”
Yol çalışmalarının sürdürüldüğü alanda Başkan Yardımcısı Adem Er ve Fen İşleri Müdürü Özgür Karamut ile incelemelerde bulunan Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, basın mensuplarına bilgi verdi. Yücel, “ Cikcilli ile Tavşandamı arasında açımı devam eden imar yolumuzun sonuna yaklaşıyoruz. Yol tamamlanınca, yaylalar arasındaki ulaşımı sağlayan mevcut yol 10 km daha kısalacak. Yayla yollarındaki trafik yoğunluğu azalacak; vatandaşlarımız hem zamandan hem de yakıttan tasarruf edecek” dedi.

“KALİTELİ BİR YOL OLACAK”
Yaklaşık bir yıldır hafriyat ve yol açım çalışmalarının devam ettiğini kaydeden Belediye Başkanı Yücel, “Kuzeyden ve güneyden, doğu ve batıdan iş makinelerimiz bugün tam orta noktada birleştiler. Hemen hemen yolun açım aşaması bitti. Bundan sonra istinat yapıları, drenajları ve üst yapılarına başlanacak. İnşallah bu yıl sonuna kadar zemin yapısına güvenebilirsek asfaltını da yapacağız. Eğer zeminde eksik bir durum görürsek de gelecek sezon başında çok kaliteli, güzel bir asfaltlama çalışması yapacağız.” ifadelerine yer verdi. 

“BU YOLUN ÖNEMİNİ BİLİYORUZ”
“Bu yolun önemini biliyoruz” diyen Yücel, sözlerini şu cümlelerle sürdürdü:
“Çünkü hem güneyin trafiğini rahatlatacak hem de Oba, Çıplaklı, Cikcilli’yi, Kuzey Alanya’ya bağlayacak. Aynı zamanda Küçükhasbahçe, Büyükhasbahçe, Tepe ve Sugözü’nde ikamet eden vatandaşları da bir birine bağlayacak. Yine Oba, Çıplaklı, Cikcilli mahallelerinden Mahmutseydi, Süleymanlar, Türktaş mahallerine ve yaylalara giden vatandaşlarımız için zaman ve yol çok daha kısalacak”.

“TRAFİK YOĞUNLUĞU AZALACAK, ZAMANDAN TASARRUF EDİLECEK”
Tavşandamı yolunun Alanya için önemini bir kez daha vurgulayan Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, “Her şeyden önemlisi hem trafik yoğunluğu azalacak hem de zamandan tasarruf edilecek. Yıllardan beri beklenen, arzu edilen bir güzergahtı. Açımı yapılan yol 4 km, ama güzergahı 10 km daha kısaltıyor. Çok şükür bizlere nasip oldu. En yakın zamanda istinat duvarını, altyapısını, asfaltını yaparak halkımızın kullanımına sunacağız” dedi.
 

Yorumlar

Yorum yazabilmek için giriş yapın. Henüz kayıt olmadıysanız yeni hesap oluşturun.
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap!