Alanya Haber Yatırımcı Arıyor. Alanya Haber Sitesi http://www.alanyahaber.com haber sitemizi satın almak istiyorsanız mustafa@alanyanet.com veya 0 5345427277 telefon numaralarından bize ulaşabilirsiniz Unutmayın ! İnternet En hızlı geri dönüşüm sağlayan yatırımdır ! Projeniz sağlam bir isimle değerine değer katacaktır

Ali Ulvi Büyüknohutçu Cinayeti Tbmm de

Budak: “Ali Ulvi Büyüknohutçu’nun Çevre Mücadelesiyle Cinayet Arasında Bağlantı Olup Olmadığı Araştırılacak Mıdır
Ali Ulvi Büyüknohutçu Cinayeti Tbmm de

CHP Genel Başkan Yardımcısı Çetin Osman Budak, Ali Ulvi Büyüknohutçu ve eşi Aysin Büyüknohutçu’nun katledilmesini TBMM gündemine taşıyarak, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’a, “Ali Ulvi Büyüknohutçu’nun çevre mücadelesi ve kazandığı davalarla cinayet arasında bağlantı araştırılacak mıdır” diye sordu.

            CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın yanıtlaması istemiyle verdiği önergede, Antalya’da doğal yaşam alanlarının korunması için uzun yıllardır mücadele eden Ali Ulvi Büyüknohutçu ve Eşi Aysin Büyüknohutçu’nun vahşice öldürüldüğüne dikkat çekti.  Budak, “Ali Ulvi Büyüknohutçu’nun verdiği mücadele nedeniyle hedef alındığı, bu nedenle soruşturmanın derinleştirilmesi gerektiği bildirilmektedir. Son dönemde Antalya’nın pek çok yerinde orman ve doğal yaşam alanlarının tahrip edildiği dikkate alındığında, bu cinayetin tüm yönleriyle aydınlatılmaması, bu tahribatı yapanları cesaretlendirecektir” diye konuştu.

CİNAYET HAZIRLIĞI MI?

            Cinayetten önce Ali Ulvi Büyüknohutçu’nun evinin bölgesinde yangın çıktığını ve köpeklerinin öldürüldüğünü hatırlatan Budak, “Ali Ulvi Büyüknohutçu cinayetinden önce evinin olduğu bölgede çıkan yangın ve sahibi olduğu bekçi köpeklerinin zehirlenerek öldürülmesiyle ilgili bir soruşturma açılmış mıdır? Hangi sonuçlara ulaşılmıştır? Ali Ulvi Büyüknohutçu’nun kendisine yönelik tehditlerle ilgili, geçmişte ve son dönemde suç duyurusunda bulunmuş mudur? Bunlarla ilgili hangi işlemler yürütülmüştür?” sorularına yanıt istedi. Budak, şöyle devam etti:

SORU İŞARETİ KALMAMALI

Ali Ulvi Büyüknohutçu ve Eşi Aysin Büyükhohutçu’nun çevrenin korunması konusunda yürüttüğü hukuk mücadelesi ve kazandığı davalarla, cinayet arasında bir bağlantı olup olmadığı araştırılmış mıdır? Araştırılması sağlanacak mıdır?

Ali Ulvi Büyüknohutçu cinayetinin tüm yönleriyle ve hiçbir soru işareti kalmadan aydınlatılması sağlanacak mıdır?”

Yorumlar

Yorum yazabilmek için giriş yapın. Henüz kayıt olmadıysanız yeni hesap oluşturun.
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap!