Alanya Haber Yatırımcı Arıyor. Alanya Haber Sitesi http://www.alanyahaber.com haber sitemizi satın almak istiyorsanız mustafa@alanyanet.com veya 0 5345427277 telefon numaralarından bize ulaşabilirsiniz Unutmayın ! İnternet En hızlı geri dönüşüm sağlayan yatırımdır ! Projeniz sağlam bir isimle değerine değer katacaktır

Sosyal Güvenlik Elçisi Anı Yarışması Ve Epeyd

Sosyal Güvenlik Kurumunun “Kayıt Dışı İstihdamla Mücadele” kapsamındaulaşılması hedeflenen kitlelerden bir tanesi de ilkokul öğrencileridir.
Sosyal Güvenlik Elçisi Anı Yarışması Ve Epeyd

2016 yılında Türkiye genelinde 10.407 İlkokulöğrencisine “Sosyal Güvenlik Elçisi” belgesi verilmiştir. İlimiz de ise 8 ilçede, 13 okulda 238 öğrenciye bu belge verilmiştir. “Sosyal Güvenlik Elçisi” olarak belirlenen öğrenciler arasındayürüttükleri elçilik faaliyetlerine ilişkindüzenlenen anı yarışmasında İl düzeyinde dereceye giren öğrencilere18 Mayıs 2017 tarihinde Antalya İl Müdürlüğünde plakettörenidüzenlendi. Gazipaşa Gazi Mustafa Kemal İlkokulu öğrencisi, Kamil Berat UYSAL (il birincisi), Alanya Obaköy İlkokulu öğrencisi Ömer Faruk BEYAZ (il İkincisi), Alanya Obaköy İlkokulu öğrencisi Canan DEKE (il üçüncüsü), Elmalı Mehmet Topçu İlkokulu öğrencisi Barış AKDENİZ (mansiyon ), Gazipaşa Gazi Mustafa Kemal İlkokulu öğrencisi İnci SORKUÇ’a (mansiyon), ilçe düzeyinde ise Hanım Ömer Çağıran İlkokulundan, Azra Nur KOCA (ilçe birincisi), Mehtap ÇALIŞKAN (ilçe ikincisi) ve Nazlım Irmak ÇAĞLAYAN(ilçe üçüncüsü) düzenlenen anı yarışmasında plaketve hediye almaya hak kazandılar. SGK Antalya İl Müdürü Nejat DENİZ , “Kayıt dışı istihdam ülkemizin en önemli öncelikli mücadele edilmesi gereken sorunları arasında yer almaktadır. Kayıt dışı istihdam ile mücadelede bizlerin yanında yer alan Sosyal Güvenlik Elçilerimize teşekkür ediyor, sağlık ve huzur içinde başarılarının devamını diliyorum“ dedi. Sosyal Güvenlik İl MüdürlüğününAnı Yarışması Ödül Törenin ardından bu defa,Antalya Sosyal Güvenlik İl MüdürlüğüileEngelsiz Perspektif Engellilere Yardım Derneği arasında İş Birliği Protokolü imzalandı. Öncelikli olarak zihinsel melekeleri yüksek engelli bireylerin sahip oldukları potansiyelleri ortaya çıkararak ülkemize kazandırılması ve ülke savunmasına katkı sağlamasının amaç edinildiği işbirliği protokolü, SGK Antalya İl Müdürlüğü ve Engelsiz Perspektif Engellilere Yardım Derneği (Epeyd) arasında imzalandı.

Yorumlar

Yorum yazabilmek için giriş yapın. Henüz kayıt olmadıysanız yeni hesap oluşturun.
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap!