ALANYA BELEDİYESİ ORMAN HAFTASI’NA VE DÜNYA SU GÜNÜ’NE DİKKAT ÇEKİYOR

Alanya Belediyesi “Yeşil Kent Alanya” olgusunun yaygınlaştırılması amacıyla çevrenin korunmasına dair yürütmekte olduğu çalışmalara tüm hızıyla devam ediyor. Birleşmiş Milletler tarafından, yenilenebilir doğal varlıklarından biri olan ormanlara gerekli önemin verilmesi amacıyla “21 Mart Orman Haftası”, dünya ülkelerinin giderek büyüyen temiz su sorununa dikkat çekmek, içilebilir su kaynaklarının korunması ve çoğaltılması için farkındalık yaratmak adına “22 Mart Dünya Su Günü” olarak ilan edilmiş


ALANYA BELEDİYESİ ORMAN HAFTASI’NA VE DÜNYA SU GÜNÜ’NE DİKKAT ÇEKİYOR

Alanya Belediyesi “Yeşil Kent Alanya” olgusunun yaygınlaştırılması amacıyla çevrenin korunmasına dair yürütmekte olduğu çalışmalara tüm hızıyla devam ediyor. Birleşmiş Milletler tarafından, yenilenebilir doğal varlıklarından biri olan ormanlara gerekli önemin verilmesi amacıyla “21 Mart Orman Haftası”, dünya ülkelerinin giderek büyüyen temiz su sorununa dikkat çekmek, içilebilir su kaynaklarının korunması ve çoğaltılması için farkındalık yaratmak adına “22 Mart Dünya Su Günü” olarak ilan edilmiştir.

Sürdürülebilir çevreci projeler üreten bir yerel yönetim olmanın bilinciyle Alanya Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Sevda Erdoğmuş 21 Mart Orman Haftası ve 22 Mart Dünya Su Günü’nün önemine dair açıklamalarda bulundu. Erdoğmuş yaptığı açıklamada “ Doğal güzelliklere sahip olan ormanlar, temiz hava ve su kaynağı olup diğer canlıların ihtiyaçları doğrultusunda bünyesinde tuttukları bu değerleri devamlı ve yeterli miktarda doğaya geri bırakırlar. Birçok canlı türüne ev sahipliği yapan, insanların temel ihtiyaçlarını da karşılayan ormanlar iklim ve su rejimini düzenleme, erozyonu ve çevre kirliliğini önleme, ekolojik dengeyi koruma özellikleri nedeniyle bizler için vazgeçilmezdir. Hayatın var olabilmesi için toprak ve su vazgeçilmez birer ihtiyaçtır bu nedenle bu kaynaklar korunmalı ve devamlılığı sağlanmalıdır,  toprak ve suyun kaynağı ise ormanlardır. Bu yüzden doğal ormanların korunması ve devamlılığının sağlanması ile kullanılabilir su kaynakları da korunmuş olmaktadır.” ifadelerine yer verdi.

SIFIR ATIK PROJESİ İLE ATIK YÖNETİMİ ÇALIŞMALARINA DEVAM EDİLİYOR

Günün önemine dair açıklamalarına devam eden Sevda Erdoğmuş Alanya Belediyesi olarak, insanlarımızın ormanları tahrip edilmiş, suları kirletilmiş bir dünyada yaşamayı hak etmedikleri inancı ile orman ve çevreye duyarlı, korumacı her türlü davranış biçimini desteklenmekte olduğunu, geniş alanlara yaymakta ve devamlılığı için çalışmaların devam ettiğini belirtti. Ayrıca Alanya Belediyesi olarak “Sıfır Atık Projesi” kapsamında sebze-meyve atıklarından kompost üretimi, geri dönüşüm malzemelerinin kaynağında ayrı toplanması, atık pillerin kaynağında ayrı toplanması, bitkisel atık yağların kaynağında ayrı toplanması, ömrünü tamamlamış lastiklerin kaynağında ayrı toplanması çalışmaları gibi atık yönetimine dair tüm çalışmaları yürütülmekte olup atık miktarında azaltmanın hedeflendiğini ifade etti.

DOĞAL KAYNAKLARIMIZA SAHİP ÇIKALIM

Sevda Erdoğmuş, “Alanya Belediyesi olarak ormanlarımız, su kaynaklarımız, topraklarımız, tüm canlı çeşitliliğimiz geçmişten devraldığımız ve en iyi şekilde kullanarak, iyileştirerek gelecek nesillere devretmekle sorumlu olduğumuz en önemli değerlerimizdir. Bu nedenle “ Orman Haftası” ve “Dünya Su Günü” kapsamında bir kez daha, tüm halkımızı ülkemizin doğal güzelliklerine, ormanlarına  ve suyuna sahip çıkmaya ve sürdürülebilirliğini sağlamaya davet ediyoruz.” dedi.  


Etiketler:
Bilgilendirme

Bu haberlerde yer alan hukuki muhataplar haberi geçen ajanslar veya basın bülteni bildirileri sahipleri olup sitemizin hiç bir editörü sorumlu tutulamaz... Bu içeriğin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından alanyahaber.com hiçbir şekilde sorumlu değildir. alanyahaber.com 5651 Sayılı Kanun kapsamında BTK Yasalarına Uygun Hareket etmeyi esas alır Bu sebeple içerikleri ve yorumları kontrol etme ya da araştırma yükümlü tutulamaz Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içeriği iletişim adreslerinden bildirebilirsiniz. En Kısa sürede dönüş yapmaya çalışacağız.

Risk Açıklaması:
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. alanyahaber.com sitesinde kullanılan kaynaklardaki herhangi bir hata/eksiklikten dolayı, sitedeki bilgilerin kullanılması sonucunda yatırımcıların ve üçüncü kişilerin uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan alanyahaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi:
%d blogcu bunu beğendi: