Dijital Dönüşüm

E-BELEDİYE İLE BELEDİYECİLİKTE DİJİTAL DÖNÜŞÜM
Vali Münir Karaloğlu İle İçişleri Bakanı Süleyman Soylu E-Belediye Bilgi Sistemi Projesi Eğitim Seminerine katıldı.
Vali Münir Karaloğlu İle İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Antalya’da düzenlenen E-Belediye Bilgi Sistemi Projesi Eğitim Seminerine katıldı. Vali Karaloğlu, projeyi muhteşem bulduğunu ifade etti.
Antalya’nın Belek turizm merkezinde düzenlen "E-belediye Bilgi Sistemi Projesi Eğitimi programındaki konuşmasında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, eğitim, denetim ve farkındalık üretmenin bu yıl ağırlık verdikleri başlıklar olduğunu bildirdi. 

mustafa- alanyahaber.com

HİZMET İÇİ EĞİTİME ÖNEM VERİYORUZ
Bugün ortaya koydukları süreçlerin, e-belediye de dahil olmak üzere, 10 yıl sonra güncellenmemesi durumunda sistemin kendi kendini yönetemez hale geleceğine işaret eden Soylu, "Kamunun özel sektörle pratiklik, yalınlaştırma, bürokrasinin ortadan kaldırılması, vatandaşa hizmet verimliliği ve kalitesi anlamında at başı gitmesi gerekiyor. Bunu sadece nicelik bakımından değil nitelik bakımından yapmaya gayret gösteriyoruz." dedi. Bu sebeple hem güvenlik birimlerinde hem de kaymakamlık ve diğer sivil birimlerde mesleğe girerken alınan eğitimin yanı sıra hizmet içi eğitime de ağırlık verdiklerini vurgulayan Soylu, sadece bu yıl bakanlıklarının hizmet içi eğitim programlarında 338 bin katılım sayısına ulaştıklarını aktardı. Soylu, "Aile içi ve kadına şiddet konusunda, 2020'de güvenlik personellerimizin 270 binine eğitim vereceğiz. Geri kalan 270 bin personeli de ertesi yıl eğitime alacağız." diye konuştu.
ÇOK HEYECANLANDIM
E-Belediye Tanıtım videosunu izlerken büyük bir heyecan duyduğunu belirten Vali Karaloğlu “Heyecanlanmamın esas sebebi; 2004-2009 arasında bir Büyükşehirde Genel Sekreterlik yapmış olmam ve bu işlere o dönemde ne kadar gereksiz para harcandığını bilen birisi olarak yapılanları görmem” dedi.

MUHTEŞEM BİR ŞEY
Belediyecilik yıllarındaki tecrübelerinden bahseden Vali Karaloğlıu “Her modül için ayrı bir şirket kapınızı çalar. Her modül için ayrı bir şirketle çalışırız. Hiçbir modül diğer modül ile uyuşmaz. Sonra çalıştığınız şirketi değiştirmek istersiniz. Başımıza geldi. Muhasebe sistemlerini çalıştığımız şirket ücreti çok pahalı geldi ve yeni bir sisteme geçmek istedik. Sen misin bunu yapan? Nerdeyse bir ay bizi kilitlemişti. Harcama yapamamıştık. Şimdi altmış üç modülün Bakanlık tarafından belediyelere ücretsiz veriliyor olması ve sayın bakanımızdan otururken aldığım bilgiyle daha sonra hizmet sunumu da ücretsiz olacakmış, bu muhteşem bir şey. Hem belediyelerimiz için muhteşem bir şey, hem belediyelerimizdeki hizmet kalitesini birbirine yaklaştırması bakımından hem vatandaşın hizmete ulaşmasını kolaylaştırması bakımından hem zaman tasarrufu bakımından muhteşem bir çalışma” şeklinde konuştu.
HAYIRLAR GETİRSİN
Bakanlık tarafından tamamlanmış E-Belediye hizmeti dolayısıyla Bakan Soylu’ya ve onun şahsında Bakanlıkda hizmet veren herkese çok teşekkür eden Vali Karaloğlu, E-Belediye Bilgi Sistemi Projesi Eğitimin belediyelere ve ülkemize hayırlar getirmesini temenni etti.


Etiketler:
Bilgilendirme

Bu haberlerde yer alan hukuki muhataplar haberi geçen ajanslar veya basın bülteni bildirileri sahipleri olup sitemizin hiç bir editörü sorumlu tutulamaz... Bu içeriğin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından alanyahaber.com hiçbir şekilde sorumlu değildir. alanyahaber.com 5651 Sayılı Kanun kapsamında BTK Yasalarına Uygun Hareket etmeyi esas alır Bu sebeple içerikleri ve yorumları kontrol etme ya da araştırma yükümlü tutulamaz Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içeriği iletişim adreslerinden bildirebilirsiniz. En Kısa sürede dönüş yapmaya çalışacağız.

Risk Açıklaması:
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. alanyahaber.com sitesinde kullanılan kaynaklardaki herhangi bir hata/eksiklikten dolayı, sitedeki bilgilerin kullanılması sonucunda yatırımcıların ve üçüncü kişilerin uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan alanyahaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi:
%d blogcu bunu beğendi: