Dünya Kök Hücre Derneği’nde İlk Türk Doktor

Dünya Kök Hücre Derneği Genel Başkanı ve aynı zamanda Bio-teknoloji, Yaşam Bilimi ve Sağlıkta Gelişmeler konularında büyük çalışma ve atılımlar yapan ve bu konuda Dünyanın en büyük grubunun başında olan Benito Nova, Derneklerinin danışma kuruluna, ilk defa bir Türk doktorunu getirdiler.

Plastik, Estetik ve Rekonstrüktif Cerrahı, el cerrahisi, baş ve yüz-çene cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Mehmet Veli Karaaltın; Kök Hücre Tıbbının kem doktorlar hem de hastalar için ulaşılabilir hale getiren gruba danışman olarak atandı.

Dünya genelinde regenerative tıp ve terapileri konusunda anahtar oyuncu statüsünde olan Global Stem Cells Group (Dünya Kök Hücre Derneği) kök hücre konusunda tüm ülkelere yenilikleri ve gelişmeleri aktarmakta büyük rol üstlenmiştir. Amaç bu yeniliklerin hem doktorlar hem de hastalar tarafından kullanılabilir teknolojilere indirgenmeleridir.

Geleceğin modern tıbbı kök hücre tedavisidir

Dernek Aynı zamanda doktorlara, yenilikçi tedavi yöntemlerinin eğitimini vererek bu sayede hayat kurtaran tıbbi çözümleri, son teknolojik gelişmeleri ihtiyacı olan hastalara ulaştırmayı başarmışlardır.

GSCG, Kök Hücre Merkezi son derece donanımlı ve deneyimli kök hücre tedavisini kullanan doktorların en büyük network alanı olmakla beraber rejenerative tıpta Dünya çapındaki hastalara en son teknolojilerin ulaşmasını sağlamış ve bunun tıptaki en geçerli metodoloji olduğunu göstermeyi misyon edinmişlerdir.

İnsan vücudunun en büyük tedavi gücü kendi içinde saklı

GSCG’nin Danışma Kuruluna getirilen ilk Türk Doktorumuz Dr. Mehmet Veli Karaaltın; tıpta uzmanlık için girilen TUS sınavında 25.000 doktor arasında 12. olmuş son derece başarılı bir cerrah olmakla beraber hem Türkiye Plastik Rekonstrüktif & Estetik Cerrahi Kurulu hem de Avrupa Plastik Rekonstrüktif & Estetik Cerrahi Konseyinin (E.B.O.P.R.A.S) üyesidir.

Onlarca makalesi yayınlanan Dr. Karaaltın’ın bilinen başarıları arasında mikrovasküler serbest flepler, sinir transferleri, brakial sinir paralizi ve doku transferi yer almaktadır. Dr. Karaaltın yüz felci tedavisinde devrimsel bir teknik olan kas transferi tekniğini icat edip popüler hale getirmiştir. Dünyada üçüncü komple yüz naklini ve dünyada ilk Dört Ekstremite Nakli girşimini gerçekleştiren “Hacettepe Ekibinin” üyelerinden bir tanesidir.

Son 5 yıl boyunca, Dr. Karaaltın Hücresel Tedavi ve Rejeneratif Tıp alanlarında faaliyet göstermektedir. Diabetik yaralar, yanık vakaları, Hücre spreyi ve meme rekonstrüksiyonunda yüzlerce hastayı tedavi etmiştir. Yüz gençleştirme için, olağanüstü bir yöntem olan Selüler terapinin kullanıldığı Dört Köşe konseptini geliştirdi.

Halen, lenfatik obstrüksiyonu tedavi etmek için mikrovasküler lenf nodu transferinde yeni ufuklara yelken açmakta ve çok seviyeli vaskülarize lenf nodu transferi ile ilgilenmektedir. Halk arasında Fil Hastalığı olarak bilinen ve yaşam kalitesini son derece düşüren bu hastalığın tedavisinde ilk 3 bölge lenf transferi yaparak Türkiye ve Dünya da sınır tanımayan doktorlar listesine girmiştir.

Ayrıca, burun ameliyatında 3D tarama ve baskı teknolojisini uygulayarak ve teknolojiyi simülasyonun ötesine geçen bir seviyeye çekmeyi hedefleyen yeni buluşu “3D Rhinoplasti” yöntemini (3D rhinoplasti’ye hiper bağlantısı) geliştirdi.

Dr. Adnan Erdem ile birlikte “Saç kaybında” algoritmik bir sistemik yaklaşım sunan “Pixelence İstanbul” yöntemini geliştirdi. Son olarak, Dr. Karaaltın, aksiller portlu implantlarda sonuçları en iyi duruma getirme imkanı veren Göğüs büyütmede Ultimat “Davinci Robot Teknolojisi”ni ilk kez sunmaktadır.

Rejenerative tıpta yağ bankalarının kurulmasından, kök hücre ile özel yara ve yüz tedavilerinde, cilt gençliğinin korunması ve iyileştirilmesinde literatüre geçecek uygulama ve tedaviler yapan Dr. Karaaltın, Dünya çapında gerçekleştirdiği ameliyatlarla pek çok alanda öncülük yapmıştır.


Etiketler:
Bilgilendirme

Bu haberlerde yer alan hukuki muhataplar haberi geçen ajanslar veya basın bülteni bildirileri sahipleri olup sitemizin hiç bir editörü sorumlu tutulamaz... Bu içeriğin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından alanyahaber.com hiçbir şekilde sorumlu değildir. alanyahaber.com 5651 Sayılı Kanun kapsamında BTK Yasalarına Uygun Hareket etmeyi esas alır Bu sebeple içerikleri ve yorumları kontrol etme ya da araştırma yükümlü tutulamaz Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içeriği iletişim adreslerinden bildirebilirsiniz. En Kısa sürede dönüş yapmaya çalışacağız.

Risk Açıklaması:
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. alanyahaber.com sitesinde kullanılan kaynaklardaki herhangi bir hata/eksiklikten dolayı, sitedeki bilgilerin kullanılması sonucunda yatırımcıların ve üçüncü kişilerin uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan alanyahaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi:
%d blogcu bunu beğendi: