Manisalı Sanayiciler ‘Milli Teknoloji, Güçlü Sanayi’ Vizyonunda Birleştiler

Manisa Organize Sanayi Bölgesi, ülkemizin “Milli Teknoloji, Güçlü Sanayi” vizyonunu gerçekleştirmede yol haritası olacak 2023 Sanayi ve Teknoloji Stratejisi belgesinde belirlenen beş bileşenden biri olan “Girişimcilik “ konusunda ekosistemin daha etkin hale gelmesi için destek vermeye devam ediyor.

Bu kapsamda, Manisa OSB, 2015 yılında Start-up şirketi olarak kurulan ve 2019 yılı başından bu yana tasarım ve üretim faaliyetlerini Manisa Organize Sanayi Bölgesinde devam ettirmekte olan Smart İş Makinaları firmasının üretmiş olduğu, ülkemizin ilk yerli midi ekskavatöründen bir adet bölgenin alt ve üstyapı çalışmalarında kullanmak üzere satın aldı. İş makinaları pazarında yüzde 100 yerli tasarım, yazılım ve yüzde 83 yerlilik oranıyla ülkemizin ilk midi ekskavatör üreticisi olan Smart İş Makinaları firmasının bu ürünü çok fonksiyonlu ekskavatörleriyle 30’a yakın farklı fonksiyonu tek makinede yapacak. İş makinesinin tesliminde konuşan Manisa Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Sait Cemal Türek, “Bizler Manisa OSB olarak, Ülkemizin 2023 hedefleri doğrultusunda yerli teknoloji girişimlerinin kurumsallaşması, markalaşması ve uluslararası pazarlara açılması amacıyla yapılan her türlü çalışmayı desteklemekteyiz. Bölgemizde faaliyetini sürdüren Smart İş Makinaları firmasının bir ürününü satın alarak yenilikçi girişimcilerimize olan desteğimizi göstermek istedik. Bu minvalde, ülkemizi uluslararası alanda temsil edecek bir ürünü hayata geçiren ve girişimcilik ekosisteminde yer alan çok daha fazla girişimciyi bölgemizde görmek istiyoruz.” dedi.

İNSANSIZ TEKNOLOJİ

İş makinaları sektöründeki pazar paylarını her yıl arttırdıklarını belirten Smart İş Makinaları Kurucu Ortağı ve Genel Müdürü Özgür Günay da Manisa Organize Sanayi Bölgesinin kendileri için çok doğru bir tercih ve yatırım yeri olduğunu belirtti. Günay, “Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. Yılında ülkemiz için büyük bir yeniliğe imza atarak, “ İnsansız Ekskavatör “ üreteceklerini, bu teknolojiyle birlikte ormancılık ve tarım sektörü için de Otonom Makinelerini ürün gamına ekleyeceklerini belirtti. İş makineleri sektöründe yerli ürünlerin oranının yüzde 25’i geçmediği için ihracatın ithalatı karşılama oranının sadece yüzde 10 olduğunu belirten Günay, Sadece Smart olarak değil mevcut ve yeni markalarla da sektördeki bu dengesizliği gidermemiz gerekiyor bunun için de tüm paydaşların Yerli ürünlere hak ettiği gerçek değeri vermelerini istiyoruz. Biz SMART iş Makinaları firması olarak bunun en güzel örneğini bugün Manisa Organize Sanayi Bölgesi ile birlikte yaşıyoruz. Bölgenin alt yapı ve üst yapı hizmetlerinde ihtiyaç duyduğu, farklı ataşmanlara sahip 8 tonluk makinamızı Bölgeye teslim ediyoruz. Bu vesile ile bize duydukları güven ve verdikleri destekten ötürü Manisa Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulumuza teşekkür ediyoruz”  dedi. (BSHA)


Etiketler:
Bilgilendirme

Bu haberlerde yer alan hukuki muhataplar haberi geçen ajanslar veya basın bülteni bildirileri sahipleri olup sitemizin hiç bir editörü sorumlu tutulamaz... Bu içeriğin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından alanyahaber.com hiçbir şekilde sorumlu değildir. alanyahaber.com 5651 Sayılı Kanun kapsamında BTK Yasalarına Uygun Hareket etmeyi esas alır Bu sebeple içerikleri ve yorumları kontrol etme ya da araştırma yükümlü tutulamaz Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içeriği iletişim adreslerinden bildirebilirsiniz. En Kısa sürede dönüş yapmaya çalışacağız.

Risk Açıklaması:
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. alanyahaber.com sitesinde kullanılan kaynaklardaki herhangi bir hata/eksiklikten dolayı, sitedeki bilgilerin kullanılması sonucunda yatırımcıların ve üçüncü kişilerin uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan alanyahaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi:
%d blogcu bunu beğendi: