Oteller ayrıcalık kazanacak

Alanya Turistik İşletmeciler Derneği’nin Çevre Mühendisleri Odası işbirliğinde düzenlediği Yeşil Yıldız Sertifika Programına katılan temsilciler işletmelerine tanıtım ve pazarlama noktasında avantaj sağlayacak.

KÜLTÜR ve Turizm Bakanlığı tarafından çevrenin korunması, çevre bilincinin geliştirilmesi, turistik tesislerin çevreye olan olumlu katkılarının teşvik edilmesi ve özendirilmesi amacıyla yapılan Yeşil Yıldız Uygulayıcı Personel Eğitimi Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) ve Antalya Çevre Mühendisleri Odası işbirliğinde Gardenia Otel’de yapıldı. Çevre Mühendisi Uğur Burhan Yıldırım tarafından verilen eğitimde talep gösteren turizm işletme belgeli konaklama tesisleri temsilcilerine “Çevreye Duyarlı Konaklama Tesisi Belgesi Verilmesine Dair Tebliğ” hükümleri doğrultusunda Yeşil Yıldız Sertifika Programı uygulandı.
‘ENERJİ VERİMLİLİĞİ ARTACAK’
Sertifika programıyla ilgili açıklamada bulunan ALTİD Başkanı ve Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Yönetim Kurulu Üyesi Burhan Sili, program sonrasındaki uygulamalarla enerji, su, çevreye zararlı maddelerin tüketiminin ve atık miktarının azaltılması, enerji verimliliğinin arttırılması, yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımının teşvik edilmesi, konaklama işletmelerinin yatırım aşamasından itibaren çevreye duyarlı olarak planlanmaları ve inşası, tesisin çevreye uyumu, çevreyi güzelleştirici düzenleme ve etkinliklerinin yapılması, ekolojik mimari ve çevreye duyarlılık konusunda bilinçlendirme oluşturulması, eğitim sağlanması ve ilgili kurum ve kuruluşlarla işbirliği yapılması amaçlanacağını duyurdu.
PROGRAMA ALANYA’DAN 20 TEMSİLCİ KATILDI
Çevreye Duyarlı Konaklama Tesisi (Yeşil Yıldız) Belgesi alacak tesislerin ekonomik anlamda avantajlı duruma geçeceğini vurgulayan Sili, “Çevrenin korunmasına katkıda bulunurken işletmelerimiz aynı zamanda tanıtım ve pazarlamalarında bir ayrıcalık yaratabilecekler” dedi. 23-24 Şubat tarihlerinde yapılan ve bu konuda Avrupa Birliği’nin Eco-label kriterlerini içeren eğitimde 16 tesisten 20 katılımcı yer aldı.


Etiketler:
Bilgilendirme

Bu haberlerde yer alan hukuki muhataplar haberi geçen ajanslar veya basın bülteni bildirileri sahipleri olup sitemizin hiç bir editörü sorumlu tutulamaz... Bu içeriğin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından alanyahaber.com hiçbir şekilde sorumlu değildir. alanyahaber.com 5651 Sayılı Kanun kapsamında BTK Yasalarına Uygun Hareket etmeyi esas alır Bu sebeple içerikleri ve yorumları kontrol etme ya da araştırma yükümlü tutulamaz Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içeriği iletişim adreslerinden bildirebilirsiniz. En Kısa sürede dönüş yapmaya çalışacağız.

Risk Açıklaması:
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. alanyahaber.com sitesinde kullanılan kaynaklardaki herhangi bir hata/eksiklikten dolayı, sitedeki bilgilerin kullanılması sonucunda yatırımcıların ve üçüncü kişilerin uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan alanyahaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi:
%d blogcu bunu beğendi: