Tire Birlikte Okuyor

Tire Kaymakamlığı, Tire İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Tire Kitap Kurdu Derneği iş birliği ile hazırlanan Birlikte Okuyoruz Tire projesi Tire Kurtuluş ve 4 Eylül ilkokullarında ilçe protokolünün katılımı ile başladı.

Öğrencilere kitap okuma alışkanlığı kazandırmak amacıyla hazırlanan proje kapsamında ilçedeki ilk, orta ve liselerde haftada bir gün bir ders saatinde ‘Birlikte Okuma’ gerçekleştirilecek. Birlikte Okuyoruz Tire projesi kapsamında Tire Kaymakamı Fatih Çobanoğlu, Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran, Milli Eğitim Müdürü Ogün Derse, Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Salih Sungurtekin, Sosyal Yardımlaşma Müdürü Murat Kaptan, Ticaret Odası Meclis Üyesi Saadet Şengök ve Tire Kitap Kurdu Derneği Başkanı Ece Öztabak öğrencilerle bir araya geldi.

KİTAP OKUMA ALIŞKANLIĞI İLKOKULDA KAZANILMALI

Öğrencilerle birlikte aynı sınıfta öğrencilerin sıralarına oturarak birlikte kitap okuyan Tire Kaymakamı Fatih Çobanoğlu “Kitap okumanın bir ödev bir zorunluluk olmadığını düşünüyorum. Çocuklarımızın da bizlerin de keyifli zaman geçirmek için kitap okuması gerektiğini düşünüyorum. Nasıl bir film izlerken bir oyunu oynarken keyif alıyorlarsa çocuklarımız kitap okurken de keyif almalılar ve hayatları boyunca kitap okumalılar. Kitap okumak hayatı anlamak ve öğrenmek için çok önemli. Çocuklarımızın bu alışkanlığı kazanmalarında okullarımızın büyük katkısı olduğunu düşünüyorum. Özellikle ilkokul çağından itibaren kitap okuma alışkanlığını çocuklarımıza kazandırmamız gerekiyor” dedi. Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran, “Çocuklarımızla olmaktan mutluluk duyduk. Okuma etkinliği önemli bir etkinlik. Konuşulanın anlaşılmasında okumanın büyük faydası olduğunu düşünüyorum” dedi.

ANLAMLI BİR ETKİNLİK

Tire İlçe Milli Eğitim Müdürü Ogün Derse, “Anlamlı bir etkinlik. Okuma konusunda toplumda farkındalık yaratmak için proje başlattık birlikte okuyorum. Bu etkinliğimiz dönem boyunca okullarda devam ettirilecek. Etkinliğimiz ortağı kitap kurdu derneği. Projenin bir ayağında öğrenciler, öğretmenler çalışanlar diğer ayağında da veliler olacak. Dönem boyunca yapılan etkinlikleri hep birlikte değerlendireceğiz. Umarım okuyan bir tire okuyan bir ülke oluruz” şeklinde konuştu. Projenin mimarı Tire Kitap Kurdu Derneği Başkanı Ece Öztabak, “Birlikte Okuyoruz Tire kampanyasını Milli Eğitimin Sosyal Projeler Birimi ile yürütüyoruz. Çocuklarımızın daha güzel geleceğe sahip olması için eğitim alanında daha güzel yerlere gelmesi için başlatılan proje. Bu kampanyada öğretmenler, öğrenciler, personel ve velilerle birlikte yürütülen bir proje” dedi. (BSHA)


Etiketler:
Bilgilendirme

Bu haberlerde yer alan hukuki muhataplar haberi geçen ajanslar veya basın bülteni bildirileri sahipleri olup sitemizin hiç bir editörü sorumlu tutulamaz... Bu içeriğin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından alanyahaber.com hiçbir şekilde sorumlu değildir. alanyahaber.com 5651 Sayılı Kanun kapsamında BTK Yasalarına Uygun Hareket etmeyi esas alır Bu sebeple içerikleri ve yorumları kontrol etme ya da araştırma yükümlü tutulamaz Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içeriği iletişim adreslerinden bildirebilirsiniz. En Kısa sürede dönüş yapmaya çalışacağız.

Risk Açıklaması:
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. alanyahaber.com sitesinde kullanılan kaynaklardaki herhangi bir hata/eksiklikten dolayı, sitedeki bilgilerin kullanılması sonucunda yatırımcıların ve üçüncü kişilerin uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan alanyahaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi:
%d blogcu bunu beğendi: