Toplu Ulaşımda Kamera Sistemi Uygulaması 2020 Sonuna Ertelendi

Toplu taşıma araçlarında kullanılması gereken kamere sistemi uygulamasının 2020 yılı sonuna kadar uzatılmasını olumlu bulduklarını ifade eden Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) Başkanı Fevzi Apaydın, “Taşımacı esnafının yeni yılla birlikte yürürlüğe girecek bazı zorunluluklardan kaynaklanan sorunlarına ilişkin ilgili Bakanlarımız nezdinde bizzat yapılan girişimler neticesinde, uygulanmanın zamana yayılması ve esnafımızın bir nebze de olsa nefes alması sağlanmıştır” dedi.
“TOPLU TAŞIMA ARAÇLARINDA KAMERA ZORUNLULUĞU ERTELENDİ”
Şehir içinde toplu taşımacılık yapan araçlarda kayıt yapabilen ön, dış ve araç iç kamera bulundurulması zorunluluğuna ilişkin kararın 31 Aralık 2020 yıl sonuna kadar ertelenmesinin şehir içi toplu taşımacılık yapan şoför esnafı adına sevindirici olduğunun altını çizen TŞOF Başkanı Fevzi Apaydın, “Yerel yönetimlerce (UKOME veya İl Trafik Komisyonları) kararı alınmış ancak halen uygulamaya geçilmemiş veya karar alınarak uygulanması için belirli tarihe kadar süre verilmiş illerde ivedilikle karar alınarak gerekli düzenlemenin yapılması istenmiş ve faaliyete geçirilmesi konusunda 31.12.2019 tarihine kadar süre verilmişti. Son düzenleme ile yürütmenin tarihi 31 Aralık 2020’ye kadar ertelenmiştir” diye konuştu.
“ESNAFIMIZIN TALEPLERİ DİKKATE ALINMALIDIR”
Konu ile ilgili olarak Oda, yönetici ve üyelerden yazılı ve şifahi bilgilere göre çoğu il ve ilçede gerekli teknik altyapının (cihaz standardı, depolama, bilgilendirme, raporlama vb. gibi.) gerekli donanımın hazır olmadığı bilgisini aldıklarını anlatan Apaydın, “Cihaz temininde güçlüklerle karşılaşılıyor. En önemlisi bu cihazların daha fazla çeşitlendirilerek gerekli rekabet ortamının oluşturulması esnafımızın faydasına olacaktır. Bir de cihazlarla ilgili teknik altyapı hizmeti verecek yetkili servislerin oluşturulması toplu taşıma esnafımız için çok önemli. Bir arıza halinde gerekli arızanın giderilmesi için yetkili servislere şoför esnafımızın kolay ulaşıp arızayı gidermesi gerekir. Bu nedenle, İçişleri Bakanlığımızın şehir içi yolcu taşımacılığında kullanılan toplu taşıma araçlarında kayıt cihazı takılması uygulamasının bir yıl süreyle ertelenmesi olumlu olmakla birlikte, süre bitiminde esnafımızın mevcut talepleri mutlaka dikkate alınarak kanunun yürürlüğe girmesi en büyük arzumuzdur” şeklinde konuştu. (BSHA)

BSHA – Bilim Sağlık Haber Ajansı


Etiketler:
Bilgilendirme

Bu haberlerde yer alan hukuki muhataplar haberi geçen ajanslar veya basın bülteni bildirileri sahipleri olup sitemizin hiç bir editörü sorumlu tutulamaz... Bu içeriğin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından alanyahaber.com hiçbir şekilde sorumlu değildir. alanyahaber.com 5651 Sayılı Kanun kapsamında BTK Yasalarına Uygun Hareket etmeyi esas alır Bu sebeple içerikleri ve yorumları kontrol etme ya da araştırma yükümlü tutulamaz Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içeriği iletişim adreslerinden bildirebilirsiniz. En Kısa sürede dönüş yapmaya çalışacağız.

Risk Açıklaması:
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. alanyahaber.com sitesinde kullanılan kaynaklardaki herhangi bir hata/eksiklikten dolayı, sitedeki bilgilerin kullanılması sonucunda yatırımcıların ve üçüncü kişilerin uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan alanyahaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz
%d blogcu bunu beğendi:
%d blogcu bunu beğendi: