Trafikten men ve Otoparkta çekilmiş araçlar için kolaylık

Antalya’da Hastalığı Nedeni İle Trafik Otoparklarından Araçlarını Alamayan Vatandaşların Mağdur Olmaması İçin Yeni bir Uygulama Başlatıldı Trafik birimlerimiz tarafından yapılan denetimler sırasında 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince trafikten men edilmesi gereken araçlar, trafikten men işlemleri yapılarak Trafik Otoparklarına çekilmekteydi .

Antalya Emniyet Müdürlüğünce yapılan açıklamaya göre

Trafik Otoparklarına çekilen araçların,  araç sahiplerinden hastanede yatan ve hastalığı nedeni ile yatalak durumda bulunanların trafik otoparklarından araçlarını alamaması, aracın teslimi için vekalet veya muvafakat verememesi nedeni ile araçların uzun süre otoparklarda kalması ve yüksek miktarda otopark ücreti çıkması, bu durumun vatandaşlarımızı mağdur etmesi nedeni ile vatandaşlarımızın kanuni temsilcileri tarafından, araç sahibinin muvafakatname vermek için Trafik Denetleme Şube Müdürlüğümüze gelemeyeceği veya vekalet vermek için noterlere gidemeyeceğini gösterir resmi belgeyi ibraz etmesi durumunda, Trafik Denetleme Şube Müdürlüğümüzün imkanları dahilinde birim amirinin uygun göreceği personel ve araç ile vatandaşlarımızın il merkezinde bulundukları hastane veya ikametgahına gidilerek, trafikten men edilen araçların teslimi için gerekli iş ve işlemler yürütülecektir.

Bu bağlamda, 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu ve bağlı mevzuat hükümlerince trafikten men edilerek Trafik Otoparklarına çekilen araçların sahiplerinden, hastanede yatan veya hastalığı nedeni ile yatalak durumda olan vatandaşlarımızın, araçlarının uzun süre otoparklarda kalmasını engelleyip,  alınan yüksek otopark ücretlerinin önüne geçmek amacı ile Trafik Denetleme Şube Müdürlüğümüz tarafından personel ve araç görevlendirmesi yapılarak vatandaşlarımızın bulunduğu hastane ve ikametine gidilip gerekli muvafakat işlemlerinin yapılması sağlanacaktır.


Etiketler:
Bilgilendirme

Bu haberlerde yer alan hukuki muhataplar haberi geçen ajanslar veya basın bülteni bildirileri sahipleri olup sitemizin hiç bir editörü sorumlu tutulamaz... Bu içeriğin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından alanyahaber.com hiçbir şekilde sorumlu değildir. alanyahaber.com 5651 Sayılı Kanun kapsamında BTK Yasalarına Uygun Hareket etmeyi esas alır Bu sebeple içerikleri ve yorumları kontrol etme ya da araştırma yükümlü tutulamaz Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içeriği iletişim adreslerinden bildirebilirsiniz. En Kısa sürede dönüş yapmaya çalışacağız.

Risk Açıklaması:
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. alanyahaber.com sitesinde kullanılan kaynaklardaki herhangi bir hata/eksiklikten dolayı, sitedeki bilgilerin kullanılması sonucunda yatırımcıların ve üçüncü kişilerin uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan alanyahaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi:
%d blogcu bunu beğendi: