Tuna’nın üyelere taahhüdü

Yarın yapılacak Alanya Ticaret Odası seçimi öncesi Başkan Adayı Mustafa Tuna, üyelerin kendisine görev verip başkan olması halinde görev süresi boyunca yapacaklarını ve yapmayacaklarını madde madde açıkladı.

Ülkenin ve Alanya’nın her sorununun ticaret yapan herkesi yakından ilgilendirdiğini söyleyen Alanya Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Adayı Mustafa Tuna, “Alanya’mızın ekonomik sorunlarını doğru tespit etmek ve doğru aktarmakla, sıkıntıları aşmak kolaylaşacaktır; bu anlayışla, bir taahhüt silsilesini sizlerle paylaşmak istedik.” dedi.

Tuna açıklamasına söyle devam etti: “Hep birlikte büyük bir sorumlulukla karşı karşıyayız; çünkü bir seçim yapacağız; vebal altındayız.

Esnaf, mukim, komşu olarak hepimiz bu şehirde yaşıyoruz; ticaretimizde, ölümüzde dirimizde beraber oluyoruz ve birbirimizin yüzüne bakıyoruz; kıymetini bilmeliyiz ve farkında olmalıyız.

Bilindiği gibi, bir şehrin ekonomik yapısı, orada yaşayan herkesi yankından ilgilendirir. “İçinde olmadığım sorun benim değildir” demek doğru olmaz. Ülkenin ve Alanya’nın her sorunu, ticaret yapan herkesi yakından ilgilendirir. Durumdan vazife çıkarmak ve herkesin işini iyi yapması, ülkeye olan borcumuzu da ödemek demektir ki; bu anlayışla yola çıktık. Ticaret erbabının sorunlarını çözmekle, Alanya’mızın sorunlarını çözmeye de katkıda bulunacağımıza inandık. Alanya’mızın ekonomik sorunlarını doğru tespit etmek ve doğru aktarmakla, sıkıntıları aşmak kolaylaşacaktır; bu anlayışla, bir taahhüt silsilesini sizlerle paylaşmak istedik.

Sözümüz sözdür; bize inanınız, bize güveniniz; biz sizi mahcup etmeyiz.

Yapacaklarımız ve yapmayacaklarımızı sizlerle paylaşıyor, desteğinizi bekliyor ve takdirini sizlere bırakıyoruz.”

Tuna, görev süresi boyunca yapacağı ve yapmayacağı taahhütleri şöyle sıraladı:

ÜYELERİMİZE TAAHÜDÜMDÜR

YAPACAKLARIM:

1) Odamızın diğer kamu kurumlarıyla olan diyaloglarını normalleştirip, güçlendireceğim.

2) Odamızın faaliyetleri esnaf odaklı olup, tespit edilen sorunlara çözüm odaklı çalışacağım.

3) Meslek komitelerini çalıştırarak her meslek grubunun sorunlarını çözmek için elimden geleni yapacağım.

4) Şehrimizin tanıtımı için ülke içinde ve ülke dışında etkin çalışmalar yapacağım.

5) Üyelerimizin verdiği aidatları kendine kazanç olarak dönmesi için çalışacağım.

6) Üyelerimiz arasında yurt içi ve yurt dışında faaliyet gösteren üyelerimize destek olacağım.

7) Yatırım yapmak isteyen müteşebbis iş adamlarımızın yanında olacağım. Kendimin değil, üyelerimizin kazancının artması için çalışacağım.

8) Üyelerimizin mesleki eğitim ve bilgilendirilmesine yardımcı olacağım.

9) Üyelerimizin hak ettiği sevgi, saygı ve hizmeti göstereceğim.

10) Ticaret ve Sanayi Odamızı daha saygın ve sözü geçer bir kurum haline getirmek için çalışacağım.

YAPMAYACAKLARIM:

1) Ticaret Odasının gücünü ve imkanlarını kendi menfaat ve çıkarlarım için kullanmayacağım.

2) Hiç bir şekilde kendi ticaretimi ve işlerimi odamızdan yürütmeyeceğim.

3) Hiçbir üyemizin kazancının azalmaması için çalışacağım.

4) Üyelerimin işyerlerinin karşısına yeni AVM’ler yapıp, işlerinin düşmesine sebep olmayacağım.

5) Ticaret Odasında hiçbir iş adamının dedikodusunu yapmayacağım.

6) Ticaret odası üyelerine ayrılan kredileri kendi yandaşlarıma kullandırtmayacağım.

7) Harun gibi gelip, Karun gibi gitmeyeceğim.

Bütün üyelerime sevgi, saygı ve selamlarımla…


Etiketler:
Bilgilendirme

Bu haberlerde yer alan hukuki muhataplar haberi geçen ajanslar veya basın bülteni bildirileri sahipleri olup sitemizin hiç bir editörü sorumlu tutulamaz... Bu içeriğin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından alanyahaber.com hiçbir şekilde sorumlu değildir. alanyahaber.com 5651 Sayılı Kanun kapsamında BTK Yasalarına Uygun Hareket etmeyi esas alır Bu sebeple içerikleri ve yorumları kontrol etme ya da araştırma yükümlü tutulamaz Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içeriği iletişim adreslerinden bildirebilirsiniz. En Kısa sürede dönüş yapmaya çalışacağız.

Risk Açıklaması:
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. alanyahaber.com sitesinde kullanılan kaynaklardaki herhangi bir hata/eksiklikten dolayı, sitedeki bilgilerin kullanılması sonucunda yatırımcıların ve üçüncü kişilerin uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan alanyahaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi:
%d blogcu bunu beğendi: