Varlık Yönetim Şirketleri Derneği Başkan Vekili Hilmi Güvenal Avusturya & CEE Bank’ın Yeniden Yapılandırılması Konferansı’na Katıldı

Varlık Yönetim Şirketleri Derneği Başkan Vekili ve Turkasset Varlık Yönetim A.Ş. CEO’su Hilmi Güvenal, 20 Eylül 2016 tarihinde Avusturya – Viyana’da Price Waterhouse Coopers tarafından gerçekleştirilen Avusturya & CEE Bank’ın Yeniden Yapılandırılması Konferansı’na konuşmacı olarak katıldı.

Varlık Yönetim Şirketleri Derneği Başkan Vekili ve Turkasset Varlık Yönetim A.Ş.  CEO’su Hilmi Güvenal, 20 Eylül 2016 tarihinde Avusturya – Viyana’da Price Waterhouse Coopers tarafından gerçekleştirilen Avusturya & CEE Bank’ın Yeniden Yapılandırılması Konferansı’na konuşmacı olarak katıldı.

Hilmi Güvenal, Konferans kapsamında, Varlık Yönetim ve Bankacılık sektörünün önde gelen yöneticilerinin de katılımıyla gerçekleştirilen panelde Türkiye ve Türkiye’de sektörün durumu ile görüşlerini dile getirdi.

Tahsili Gecikmiş Alacak Satışlarındaki Artış Dikkat Çekiyor

Konferansta Varlık yönetim sektörünün gelişerek büyüme kaydettiği, mevcut süreçteki tahsili gecikmiş alacak miktarı oranının, geçtiğimiz 5 yılın ortalamasından daha yüksek olduğu belirtildi. 2016 yılı ilk ayında gerçekleşen tahsili gecikmiş alacak satışlarının, 2015 yılının tamamında gerçekleşen ortalamadan daha yüksek olduğu vurgulandı.

Konferansta Türkiye’de BDDK tarafından lisanslı 15 Varlık Yönetim Şirketinin faaliyet gösterdiği paylaşılırken, değişmekte olan pazar dinamiklerinden de bahsedildi. Bireysel kredilerden ticari kredilere doğru yönelen pazardaki gelişmelerin, özellikle inşaat ve turizm sektöründe tahsili gecikmiş alacak yaratmasının beklendiği bilgilerine yer verildi.

Türkiye’deki varlık yönetim sektörünün durumunu değerlendiren panelistler, Türkiye pazarının uluslararası oyuncular için avantajlı ve fırsatlarla dolu olduğu konusunda hemfikir olduklarını dile getirdiler.  

Bu yıl 5. kez düzenlenen konferans,  27 konuşmacı ve 200’ün üzerinde katılımcı ile gerçekleşirken, 6 panelde tamamlandı.

Varlık Yönetim Şirketi Nedir?

Varlık Yönetim Şirketleri banka, faktoring, finansal kiralama ve finansman kuruluşlarının tahsili gecikmiş kredilerini devralarak, bankalara hem nakit kaynak aktarırlar hem de bankaların uzmanlık alanı olmayan bir konuda verimsiz bir faaliyet göstermesinin önüne geçerler.

Varlık yönetim şirketleri kredi borçluları ile görüşmelerle ve bankalar tarafından başlatılmış hukuki süreçleri sürdürerek tahsilat yapmaya, böylece kredi portföylerini satın almak için yaptıkları yatırımlarını, tahsilat sürecinde oluşan masraflarını ve faiz giderlerini karşılayıp, kar etmeye çalışırlar.

Turkasset Varlık Yönetim A.Ş Hakkında

TURKASSET Varlık Yönetim A.Ş, bankaları denetlemekle yükümlü BDDK’nın izniyle kurulan Türkiye’nin öncü ve büyük varlık yönetim şirketidir. 6 milyar TL’den büyük portföy ve 1 milyondan fazla kredi dosyasına sahip TURKASSET’in sahibi Vector Holdings ve Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD)’dir.

Turkasset, 2014 -2015 yıllarında Great Place to Work tarafından seçilen Türkiye’nin en iyi işverenleri arasında yer almış, 2016 yılında Brandon Hall ödüllerinde Eğitimde Mükemmeliyet kategorisinde Agent Camp eğitim programıyla 4 farklı dalda ödül kazanmıştır. Turkasset’in gerek müşterilerine gerek çalışanlarına yönelik öncü uygulamaları Harvard Business School’da MBA bölümünde vaka çalışması olarak kullanılmaktadır.

Turkasset’in merkezi İstanbul’da olup 6 bölge ofisi, 500’un üstünde çalışanı ile 700 bini aşkın kredi borçlusuna hizmet vermektedir.

Detaylı bilgi için www.turkasset.com


Etiketler:
Bilgilendirme

Bu haberlerde yer alan hukuki muhataplar haberi geçen ajanslar veya basın bülteni bildirileri sahipleri olup sitemizin hiç bir editörü sorumlu tutulamaz... Bu içeriğin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından alanyahaber.com hiçbir şekilde sorumlu değildir. alanyahaber.com 5651 Sayılı Kanun kapsamında BTK Yasalarına Uygun Hareket etmeyi esas alır Bu sebeple içerikleri ve yorumları kontrol etme ya da araştırma yükümlü tutulamaz Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içeriği iletişim adreslerinden bildirebilirsiniz. En Kısa sürede dönüş yapmaya çalışacağız.

Risk Açıklaması:
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. alanyahaber.com sitesinde kullanılan kaynaklardaki herhangi bir hata/eksiklikten dolayı, sitedeki bilgilerin kullanılması sonucunda yatırımcıların ve üçüncü kişilerin uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan alanyahaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi:
%d blogcu bunu beğendi: