Yabancı Diller Eğitiminde Mükemmeli Yakalamak

Terakki, TELT Forum 2016’da CEFR-Ortak Avrupa Dil Referans Çerçevesi yazarlarından Richard Rossner’ı ağırlıyor.Terakki Vakfı Okulları Yabancı Diller Bölümü’nün organizasyonunu üstlendiği üçüncüTELT (Terakki English...

Yayınlanma:
Yabancı Diller Eğitiminde Mükemmeli Yakalamak

Terakki, TELT Forum 2016’da CEFR-Ortak Avrupa Dil Referans Çerçevesi yazarlarından Richard Rossner’ı ağırlıyor.

Terakki Vakfı Okulları Yabancı Diller Bölümü’nün organizasyonunu üstlendiği üçüncüTELT (Terakki English Language Teaching)  Forum 2016 19 Mart Cumartesi günü Levent Yerleşkesi’nde gerçekleşecek. Konferansın bu yılki ana teması yabancı dil eğitiminde mükemmellik anlayışı ve bu alanda uluslararası akreditasyonların alınmasına yönelik çalışmalar.

TELT, 19 Mart’ta Avrupa Dil Eğitimi Kalite Denetim Konseyinin (Evaluation & Accreditation of Quality in Language Services – EAQUALS) kurucularından  ve Ortak Avrupa Dil Referans Çerçevesi (Common European Framework of Reference – CEFR) yazarlarından Richard Rossner’ı konferans programı kapsamında Terakki’de ağırlıyor. Rossner, konuşmasında yabancı dil eğitiminde mükemmellik anlayışı, uluslararası akreditasyon alma kriterleri, dünyada dil eğitiminin durumu gibi temel ve alan için önemli konulara değinecek. Rossner’ın yanısıra Avrupa Dil Eğitimi Kalite Denetim Konseyinin (EAQUALS) baş müfettişleri Sue Hackett, Sarah Aitkenkonferansın diğer konukları arasında yer alıyorHackett ve Aitken, katılımcıların sorularını yanıtlayacakları EAQUALS panelinde buluşacaklar. Yabancı diller eğitiminde CEFR programı kullanımı, akreditasyon alma süreci ve yararları ile güncel yabancı dil eğitimi metodolojileri konularının tartışılacağı EAQUALS oturumları katılımcıların bu alanda detaylı bilgiye sahip olacakları ve sorularını uzmanlara yöneltebilecekleri bir oturumlar serisi olacak.

Konferansın, diğer konukları arasında İngiltere’de iletişimsel metod (Communicative Learning)  üzerine çalışmaları olan ve Cambridge University Press tarafından yayınlanmış olan Cambridge Handbooks for Language Teachers series: Dialogue Activities (2007) and Memory Activities for Language Learning (2011) öğretmen eğitimi kitapları yazarı Nick Bilbrough. Bilbrough, konuşmasında yabancı dil eğitiminde iletişimsel metod kullanımının detaylarını anlatacak. Bir diğer konuk ise Black Cat kitaplarının yazar ve editorlerindenRobert Hill. Hill, ingilizce okuma kitaplarının sınıf içi kullanımı ve öğrencilerin İngilizce kitap okuma alışkanlıklarına yönelik konuşmasını dünyada farklı uygulamlardan vereceği örneklerle yapacak. Konuşmalar sonunda İngilizce öğretimi ile ilgili güncel sorunların tartışıldığı bir panel ile katılımcılar sorularını uzmanlara yöneltme şansı bulacaklar.

Konferans kapsamında bu yıl Dünya Dillerinden (Almanca, Fransızca ve İspanyolca) konuşmacılar da yer alacak. Ayrıca 40 yuvarlak masa toplantısı ve 5 poster sunumuna da yer verilecek konferans programı öğrencilerin gözüyle yabancı dil eğitimi sunumu ile son bulacak. Katılımcılar EAQUALS onaylı uluslar arası gecerliliği olan konferans katılım belgesi alacaklar.

Konferans websitesi www.teltforum.com

Konferans Programı

08.30-09.00:            Kayıt

09.00-10.00:             Açılış/ Richard Rossner’ın konuşması

10.20-11.40:             EAQUALS konuşmacıları oturumu ( Sue Hackett, Sarah Aitken,

Deniz Kurtoglu Eken, Matthew Benton)

10.20-11.40:             ELT oturumu ( Nick Bilbrough, Robert Hill)

10.20-11.40:             Dünya Dilleri oturumları ( Osman Pamukoğlu, Caroline Zimmermann, Birsel Özinal Sayınsoy, Hülya Bilen, Ebru Gökşenli)

11.55-12.30:             Paneller ( EAQUALS, ELT, Dünya Dilleri)

12.30-13.30:             Öğle arası

13.30-15.30:             Yuvarlak Masa oturumları, çalıştaylar, poster sunumları

15.45-16.30:             Kapanış

Yorum Yapmak İçin Tıklayınız0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.