Z+ Kuşağı Üniversitede Projesi, hayata geçirilecek

Üsküdar Üniversitesi ile GENAR Araştırma Danışmanlık Eğitim iş birliğinde “Z+ kuşağı Üniversitede” isimli projenin hayata geçirilmesi planlanıyor. Bu kapsamda Üsküdar Üniversitesi ve GENAR iş birliği protokolü imzalandı.

Pandemi önlemleri kapsamında Zoom Webinar üzerinden gerçekleşen imza törenine Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Rektör Danışmanı Prof. Dr. Muhsin Konuk, GENAR Genel Müdürü İhsan Aktaş, Kurumsal İletişim Direktörü Tahsin Aksu, Genel Sekreter Selçuk Uysaler, Proje Koordinatörü Dr. Öğretim Üyesi Aylin Tutgun Ünal, Proje Danışmanı Dr. Nebiye Yaşar ve çalışma grubu üyesi Dr. Öğretim Üyesi Zeynep Gümüş katıldı.

Prof. Dr. Nevzat Tarhan: “GENAR ile iş birliği yapmaktan büyük heyecan duyuyoruz”

Prof. Dr. Nevzat Tarhan, iş birliği kurma noktasında en önemli hususun güven ilişkisi olduğunu vurguladı. Tarhan, “GENAR ile iş birliği anlaşmasını duyduktan sonra heyecanlandım. Çünkü böyle iş birliklerinde en önemli hususun güven olduğunu düşünüyorum ve bu güveni GENAR bizlere duruşuyla veriyor. Güveni kaybettikten sonra kurumların, makamların bir önemi kalmıyor. Güvenin altında açık, şeffaf ve dürüst olmak vardır. Üsküdar Üniversitesi olarak bu üç kavrama çok önem veriyoruz. Doğruları söylediğimizde tepki aldığımız zamanlar oldu. Doğruyu her zaman söylemek iyi değildir ama özellikle de böyle bir zamanda doğrudan vazgeçmemek gerekiyor. Biz paydaşlarımızla her zaman güven ilişkisini sağlam bir şekilde kurmayı amaçladık ve başarıyoruz.

Prof. Dr. Nevzat Tarhan: “Bu proje gençleri anlama noktasında çok önemli”

Bu çalışma bizim için önemli bir alan çünkü konu gençler. Eskiden gençlerde sağ sol ayrımı gözetmeden toplum için riske girme özelliği vardı. Ama 90’lı yıllardan sonra gelen dijital nesilde para, güç, şöhret özelliği var. Osmanlı’nın son dönemlerinde Abdülhamit gençlerle aynı dili konuşamamış, buyurgan bir yaklaşım sergilemiş. Yetiştirdiği gençler Abdülhamit’in devrilmesine, sonraki dönem gençleri de Osmanlı’nın yıkılmasında rol oynadı. Bizim de bunları yaşamamız için gençlerle aynı dili konuşmamız gerekiyor. Bu proje gençleri anlama noktasında çok önemli” diye konuştu.

İhsan Aktaş: “Üsküdar Üniversitesi ile olan iş birliğinden gurur duyuyoruz”

GENAR Genel Müdürü İhsan Aktaş, Z+ Kuşağı Üniversitede projesinin toplumda iz bırakacağını belirterek “Başından beri akademiyle çalışıp iş birliği içinde olmayı çabaladık. Bu proje bize akademisyenlerle çalışma imkânı sundu. Üsküdar Üniversitesi ile iş birliğine girmekten gurur duyuyoruz. Bu çalışmayla iz bırakacağımızı düşünüyorum. Umarım arkadan gelenler de bu tür çalışmaları örnek alıp sürdürmeye devam eder ve topluma bir fayda sağlamış oluruz” dedi.

Prof. Dr. Muhsin Konuk: “Üsküdar Üniversitesi her zaman elini taşın altına koyabilen bir kurum”

Toplumun faydası için çalışmaktan her zaman memnuniyet duyacağını söyleyen Üsküdar Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Muhsin Konuk, “Yangını görenler olarak toplumun yaralarını sarma gibi bir misyonumuz var. Üsküdar Üniversitesi her zaman elini taşın altına koyabilen bir kurum. Biz her zaman toplum ve toplumun dinamikleriyle ilgili sorun ve çözümleri tespit etmekte çok ciddi gayret içerisindeyiz. Toplumda var olan sıkıntılarımızı belirleyip proaktif olarak teşhiste ve çözüm yollarının aranmasında gayretimiz var. GENAR da kaybettiğimiz değerlere sahip çıkan köklü bir kurum. Anlaşma bu bağlamda bizim için çok kıymetli” şeklinde konuştu.

Hibya Haber Ajansı


Etiketler:
Bilgilendirme

Bu haberlerde yer alan hukuki muhataplar haberi geçen ajanslar veya basın bülteni bildirileri sahipleri olup sitemizin hiç bir editörü sorumlu tutulamaz... Bu içeriğin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından alanyahaber.com hiçbir şekilde sorumlu değildir. alanyahaber.com 5651 Sayılı Kanun kapsamında BTK Yasalarına Uygun Hareket etmeyi esas alır Bu sebeple içerikleri ve yorumları kontrol etme ya da araştırma yükümlü tutulamaz Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içeriği iletişim adreslerinden bildirebilirsiniz. En Kısa sürede dönüş yapmaya çalışacağız.

Risk Açıklaması:
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. alanyahaber.com sitesinde kullanılan kaynaklardaki herhangi bir hata/eksiklikten dolayı, sitedeki bilgilerin kullanılması sonucunda yatırımcıların ve üçüncü kişilerin uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan alanyahaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi:
%d blogcu bunu beğendi: